Reklama

Śmiertelne potrącenie na Hetmańskiej: będzie normalny proces, sprawca chciał dla siebie zbyt łagodnej kary

fot. policja
fot. policja

Kierowca, który śmiertelnie potrącił 25-latkę na pasach chciał kary więzienia w zawieszeniu.

Przypomnijmy, wszystko rozegrało się 1 lipca ubiegłego roku po 5.00 rano. Na oznakowanym przejściu dla pieszych na ulicy Hetmańskiej doszło do śmiertelnego potrącenia 26-letniej kobiety. Już kilka godzin po wypadku policja mówiła nam, że piesza miała tu bezdyskusyjnie pierwszeństwo. - Została potrącona niemal na środku przejścia dla pieszych przy pulsujących, "żółtych" światłach. Kierowca był trzeźwy, ale w takiej sytuacji standardowo pobiera się także krew do badań - mówił nam Maciej Święcichowski z policji.

Dopiero w październiku, a więc 3 miesiące po wypadku, kierowcy samochodu postawiono zarzut. 66-letni Tadeusz I. odpowiada za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Przyznał się i złożył wyjaśnienia. Prokurator zdecydował o nałożeniu na niego zakazu prowadzenia pojazdów, a także zastosowaniu poręczenia majątkowego. Prokuratura ustaliła, że mężczyzna jechał z nadmierną prędkością i nie zachował ostrożności na drodze.

Mężczyzna zaproponował dla siebie karę więzienia w zawieszeniu, ale już wiadomo, że nie zgodził się na to prokurator twierdząc, że to zbyt łagodna kara. Radio Poznań podaje, że prokurator będzie domagać się dla mężczyzny bezwzględnego więzienia. W maju ma więc ruszyć normalny proces. Sprawcy grozi do 8 lat więzienia.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
15℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
10.66 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro