Reklama
Reklama

Oficjalnie koniec z maseczkami i kwarantanną, ale są "haczyki"

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Innviertlerin / pixabay.com
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Innviertlerin / pixabay.com

Od poniedziałku nie musimy już nosić maseczek w pomieszczeniach, ale są miejsca, w których nakaz zakrywania ust i nosa wciąż obowiązuje.

Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów, co najmniej do 30 kwietnia konieczne będzie noszenie maseczek w budynkach, w których prowadzona jest działalność lecznicza, ale nie tylko w nich. Nakaz utrzymano także w aptekach. W pozostałych miejscach - jak sklepy, pojazdy komunikacji miejskiej, pociągi, kina, siłownie, teatry można już legalnie przebywać bez maseczek. 16 kwietnia, a więc za niespełna 3 tygodnie minęłyby dokładnie 2 lata od momentu wprowadzenia obowiązku zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej. W chwili wprowadzania nakazu informowano, że z taką sytuacją będziemy musieli się mierzyć przez wiele tygodni, a nawet miesięcy, ale chyba nikt nie spodziewał się, że powrót do "normalności" zajmie 2 lata.

Co jeszcze zmienia się w poniedziałek? Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, znikają kwarantanna "z kontaktu" i izolacja. Drobnym, choć istotnym szczegółem jest jednak to, że osoby przebywające na kwarantannie lub izolacji przed 28 marca, muszą ją dokończyć. Przepisy nie działają bowiem wstecz. Jeśli więc przebywaliśmy na kwarantannie lub izolacji przed poniedziałkiem, musimy ją dokończyć na zasadach obowiązujących do 27 marca.

Czy Twoim zdaniem to dobrze, że zdecydowano się znieść nakaz zakrywania ust i nosa?

  • 0%
  • 0%

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Piękna wiosna i tłumy na Cytadeli. Warto korzystać, bo przed nami załamanie pogody
20℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
7.84 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro