Reklama
Reklama

Trzeci transport z pomocą, przygotowany przez poznańskie ZOO dotarł do azylu pod Kijowem

fot. ZOO Poznań
fot. ZOO Poznań

Wśród darów była głównie karma dla zwierząt, żywność dla ich opiekunów oraz środki weterynaryjne.

W ostatnim czasie poznaniacy wielokrotnie pokazali swoje wielkie serca. Nasi mieszkańcy pomagają nie tylko uciekającym przed wojną uchodźcom, ale też zwierzętom. Dzięki zbiórce zorganizowanej przez pracowników poznańskiego zoo udało się w tym trudnym czasie wspomóc działanie ukraińskiego azylu. Pomagamy nie tylko na miejscu. W stolicy Wielkopolski schronienie znalazło wiele zwierząt z terenów ogarniętych wojną. Bardzo dziękuję pani dyrektor oraz wszystkim pracownikom Ogrodu Zoologicznego w Poznaniu za podjęte działania i zorganizowaną pomoc - mówi Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta miasta.

Obecnie w poznańskim zoo przebywa 16 zwierząt z terenów ogarniętych wojną. Do tego dochodzą przewiezione do Poznania koty i psy, które powoli znajdują domy adopcyjne. Zwierzęta uratowane z Ukrainy pozostają w izolacji, nie są jeszcze widoczne dla zwiedzających.

Dzięki staraniom poznańskiego ogrodu do Europy zachodniej wyjechało: 8 lwów, 2 tygrysy i 1 likaon. Nowy dom zwierzęta znalazły w azylach Natuur Hulp Center w Belgii, AAP Primadomus w Hiszpanii oraz Stichting LEEUWE (Fundacji Lwa) w Holandii - przekazują przedstawiciele miasta.

Ocalone zwierzęta pochodzą z azylu pod Kijowem prowadzonego przez Natalię Popovą. Wielu jej podopiecznych wciąż przebywa na terenie ogarniętym wojną. Poznańskie ZOO zorganizowało kolejny transport humanitarny. Dary pochodziły z prowadzonej przez nas zbiórki rzeczowej od poznaniaków oraz organizacji prozwierzęcych z Belgii i Niemiec, a także prywatnych sponsorów. Była to przede wszystkim karma dla psów, kotów, koni i zwierząt egzotycznych, transportery dla mniejszych stworzeń, długoterminowe produkty spożywcze oraz środki pomocy weterynaryjnej - wylicza Małgorzata Chodyła, rzecznik prasowy Ogrodu Zoologicznego w Poznaniu. Transporty na terenie Ukrainy zostały opłacone przez prywatnych sponsorów. Dziękujemy za wszelkie wsparcie. Będziemy starali się nadal organizować pomoc, aby ratować kolejne zwierzęta - dodała.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Znowu ostrzeżenie meteo dla regionu
21℃
14℃
Poziom opadów:
1.2 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
18.12 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro