Reklama

Jest wyrok w sprawie 2-letniego Marcela z Chodzieży. Matka i ojczym mają trafić do więzienia

fot. S. Wawrzyniak / WTK
fot. S. Wawrzyniak / WTK

Wyrok zapadł w czwartek.

W marcu 2020 roku w jednym z mieszkań na terenie Chodzieży znaleziono zwłoki skrajnie zaniedbanego 2-latka. W związku ze sprawą natychmiast zatrzymano 21-letnią matkę chłopca oraz jej o rok starszego partnera. To kobieta przyznała się do zamordowania dziecka, nad którym wcześniej znęcał się jej konkubent. Na jaw wyszło, że chłopiec był niedożywiony i brudny. Miesiącami chłopca miano zmuszać do jedzenia m.in. karmy dla szczurów, a także niedopałków papierosów. Bito go i podduszano.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Letnie, płatne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania Do 18 czerwca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

Już w ubiegłym tygodniu informowaliśmy, że zakończył się proces. Pozostało jedynie ogłoszenie wyroku, który zapadł w czwartek. Prokurator domagał się kary łącznej 25 lat więzienia dla Anity W. i 10 lat więzienia dla jej partnera Martina K.

Ostatecznie kara nie jest tak surowa. Kobieta ma trafić do więzienia na 15 lat, a jej partner na 4 lata i 6 miesięcy. Wyrok nie jest prawomocny.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Burze przechodzą nad Wielkopolską. Ulewa także w Poznaniu!
26℃
14℃
Poziom opadów:
8.4 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
12.32 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro