Reklama

Ktoś ukradł szyny i podkłady z 400-metrowego odcinka trasy kolejowej

fot. Paweł Gajdzica / Towarzystwo Przyjaciół Wolsztyńskiej Parowozowni
fot. Paweł Gajdzica / Towarzystwo Przyjaciół Wolsztyńskiej Parowozowni

W powiecie wolsztyńskim.

Kradzież zauważono w tym tygodniu. Doszło do niej na nieużywanej linii kolejowej nr 371, którą od lata opiekuje się Towarzystwo Przyjaciół Wolsztyńskiej Parowozowni. To właśnie towarzystwo na Facebooku podało poinformowało o kradzieży. - Dziś na naszej linii (km 15,700-16,100) ujawnione zostały świeże ślady kradzieży szyn i infrastruktury torowej! Z rana powiadamiamy odpowiednie służby, a już teraz prosimy o udostępnianie tej informacji. Mamy nadzieję, że złodzieje zostaną złapani na gorącym uczynku lub przynajmniej wystraszą się szumu medialnego. Prosimy o pomoc, aby setki godzin pracy wkładane przez nas każdego roku w odtwarzanie linii 371 nie poszły na marne w ciągu kilku godzin - napisali członkowie stowarzyszenia we wtorek.

Prowadzisz firmę? Zgłoś się do bezpłatnego konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Czytelne zasady, prosty formularz, łatwe zgłoszenie. Czekamy na Ciebie do końca lutego.
REKLAMA

Dziś już wiadomo, że o kradzieży powiadomiono PKP PLK. Do kradzieży doszło w rejonie Rudna, przy granicy Wielkopolski z województwem lubuskim. To pierwsza tak duża kradzież na trasie w ostatnich latach. Ostatnia, poważniejsza, miała miejsce 10 lat temu. Wówczas skradziono szyny i infrastrukturę z prawie kilometrowego odcinka trasy. Obecnie towarzystwo pracuje nad tym, by przywrócić przejezdność na linii pomiędzy Świętnem i Kębłowem. Na łamach wolsztyn.naszemiasto.pl towarzystwo apeluje do mieszkańców okolicy, by zgłaszać służbom i towarzystwu wszelkie niepokojące sygnały mogące wskazywać na chęć kradzieży szyn lub podkładów z trasy. Miłośnicy kolei wierzą, że jeszcze w tym roku przejezdność uda się przywrócić, ale ewentualne kradzieże na pewno nie będą ułatwiać sprawy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
3℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
43.53 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro