Reklama
Reklama

PESEL dla obywateli Ukrainy: będzie kolejny punkt. Nie na ul. Libelta, bo brakuje tam miejsca

fot. UM Poznań
fot. UM Poznań

Do tej pory wydano ich już niemal 1,5 tysiąca.

Obsługą w związku z nadawaniem numerów PESEL obywatelom Ukrainy zajmuje się obecnie ok. 60 urzędników, pracujących na dwie zmiany przy ul. Libelta 16/20.

Znakomite spektakle i musicale w Poznaniu: "1989", "Wyspa", "Chciałem być", "Sztafeta pokoleń", Gala Musicalowa, koncerty, filmy. Festiwal CZAS NA TEATR od 28.09 - kup bilet.
REKLAMA

Miasto uzyskało od administracji rządowej 15 dodatkowych zestawów komputerowych do obsługi uchodźców. Pozwoli to w najbliższych kilkunastu dniach uruchomić kolejny punkt. Zapewne nie będzie to już przy ul. Libelta, bo w budynku tym fizycznie nie ma miejsca na przyjęcie kolejnych osób. W tej chwili trwa pozyskiwanie pracowników i wybór dogodnej lokalizacji. Nowe miejsce pozwoli na obsługę dodatkowych kilkuset osób - informują miejscy urzędnicy.

Do poniedziałku, 21 marca, w Poznaniu numer PESEL otrzymało już niemal 1,5 tysiąca Ukrainek i Ukraińców. Kolejne 12 tys. jest już umówionych na wizytę.

Najczęściej podczas jednej wizyty wydajemy kilka numerów PESEL, zwykle dla matek z dziećmi - mówi Bartosz Pelczarski, dyrektor Wydziału Spraw Obywatelskich i Uprawnień Komunikacyjnych UMP. Liczymy na to, że po uruchomieniu dodatkowego punktu, będziemy mogli obsłużyć ok. tysiąca osób dziennie - dodaje.

W związku z ogromnym zainteresowaniem usługą wydawania numeru PESEL, każdego dnia (od poniedziałku do piątku) o godzinie 7 rano w miejskim systemie rejestracji wizyt odblokowywane są kolejne godziny zapisów. Oznacza to, że jeśli komuś nie udało się danego dnia umówić wizyty, bo nie było już wolnego terminu - powinien spróbować jeszcze raz, kolejnego dnia rano - dodają urzędnicy.

O tym jak załatwić PESEL w Poznaniu pisaliśmy między innymi tutaj.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
16℃
Poziom opadów:
4.6 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
4.26 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro