Reklama
Reklama

Przebudowa Zwierzynieckiej: kierowcy ignorują objazd i jadą po torowisku. "Tylko czekać na tragedię"

fot. Czytelnik
fot. Czytelnik

O sprawie poinformował nas Czytelnik.

Już od pewnego czasu na ulicy Zwierzynieckiej trwają roboty budowlane, która mają się zakończyć w drugim kwartale bieżącego roku.

W połowie lutego wprowadzono tu kolejne zmiany w organizacji ruchu - wyłączono z użytku skrzyżowanie ulic Mickiewicza i Zwierzynieckiej oraz fragment Zwierzynieckiej od Zeylanda do Gajowej. Wytyczono objazdy dla kierowców. Ale zdaniem naszego Czytelnika, kierowcy objazd ignorują i jadą po torowisku tramwajowym powodując zagrożenie dla innych uczestników ruchu.

- Samochody mają wyznaczony objazd na czas remontu a nagminnie jeżdżą pomiędzy peronami tramwajowymi, bo jest tam wylany asfalt i stwarzają niebezpieczeństwo tym bardziej, że są niektórzy na tyle bezczelni, że potrafią wyprzedzić tramwaj po lewej stronie i często jest tak, że z naprzeciwka jedzie rowerzysta, który może się poruszać po torowisku w tym miejscu albo jedzie tramwaj. Tylko czekać na tragedię, a policji brak. Dziennie to by tam mieli niezłe żniwa - napisał Czytelnik.

Przypomnijmy, że zakres inwestycji obejmuje między innymi budowę wydzielonej drogi dla rowerów, przebudowę skrzyżowań, wymianę warstwy ścieralnej jezdni, budowę zatoki autobusowej, regulację ciągów komunikacji pieszej, a także budowę i przebudowę wysp rozdzielających. - W ramach zaplanowanych prac przebudowana zostanie kanalizacja deszczowa oraz powstanie kanał technologiczny. Przebudowana zostanie również sygnalizacja świetlna i zmieni się organizacja ruchu w zakresie rowerowym - wyjaśniają Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
0℃
Poziom opadów:
2.6 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
12.01 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro