Reklama
Reklama

Koniec z "PO" na tablicach rejestracyjnych. Jeszcze w tym roku na tablice aut trafi nowy wyróżnik

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Leszek
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Leszek

Zamiast PO, kierowcy rejestrujący auto w Poznaniu będą otrzymywać tablice z wyróżnikiem PY.

Jak podaje auto-swiat.pl, w dużych polskich miastach zaczyna brakować kombinacji cyfr i liter na tablicach rejestracyjnych z dotychczasowymi wyróżnikami miast. Chodzi chociażby o Kraków, w którym wkrótce kierowcy zamiast rejestracji zaczynających się od KR otrzymają tablice z KK. We Wrocławiu DW zmieni się na DX, a w Poznaniu PO na PY.

W rozmowie z motoryzacyjnym portalem Michał Mieloch, zastępca dyrektora ds. ewidencji pojazdów Wydziału Spraw Obywatelskich i Uprawnień Komunikacyjnych w Poznaniu przyznał, że kombinacji z wyróżnikiem PO wystarczy w urzędzie jeszcze na mniej więcej 4 miesiące. Później auta będą otrzymywać tylko tablice z wyróżnikiem PY.

Warto przypomnieć, że to sami poznaniacy decydowali o tym, jaki wyróżnik pojawi się na tablicach rejestracyjnych, gdy skończą się kombinacje dla "PO". Głosowanie, o którym pisaliśmy na portalu, odbyło się 10 lat temu - w 2012 roku. Wówczas kończyły się tablice z wyróżnikiem PO dla motocykli. 63 procent głosujących wskazało PY, a drugie miejsce zajęła opcja PX. Poznańskie motocykle otrzymują tablice z wyróżnikiem PY już od 1 sierpnia 2013 roku. Teraz dołączą do nich samochody.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Znowu ostrzeżenie meteo dla regionu
24℃
13℃
Poziom opadów:
3 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
19.30 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro