Reklama
Reklama

Policjanci z Piły zatrzymali oszustów działających metodą na OLX. Straty na co najmniej 300 tysięcy zł

fot. policja
fot. policja

Niestety, ale mimo ostrzeżeń, wielu Polaków wciąż daje się oszukać.

- Pod koniec lutego do Komendy Powiatowej Policji w Pile zgłosiła się kobieta, która padła ofiarą oszustwa. Pokrzywdzona chciała kupić przedmiot za pośrednictwem serwisu ogłoszeń OLX i skontaktowała się ze sprzedającym. Otrzymała w wiadomości zwrotnej zainfekowany link, który w konsekwencji przejął kontrolę nad telefonem i przekazał przestępcom dostęp do konta bankowego. Kilka chwil później kobieta otrzymała powiadomienie, że środki z jej konta zostały wypłacone w bankomacie we Wrocławiu - wyjaśnia Wojciech Zeszot z pilskiej policji.

Policjanci zajęli się sprawą i ustalili, że za przestępstwem stoi 22-letni mieszkaniec Wrocławia. - Wyjaśniając wszystkie szczegóły i okoliczności policjanci wytypowali dwóch kolejnych mężczyzn, którzy mieli bezpośredni związek z tą sprawą. Byli to również mieszkańcy Wrocławia w wieku 30 i 35 lat. Podczas kolejnej realizacji zatrzymania funkcjonariusze zabezpieczyli kilka telefonów komórkowych, komputer, pieniądze w kwocie ponad 12 tysięcy złotych oraz kilka porcji narkotyków w postaci marihuany - dodaje.

Z ustaleń policji wynika, że zatrzymani mężczyźni oszukiwali ludzi na dużą skalę powodując przy tym ogromne straty - na co najmniej 300 tysięcy złotych. Sprawa ma więc charakter rozwojowy. Prokuratura zawnioskowała o areszt dla mężczyzn. Grozi im do 8 lat więzienia.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
12.53 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro