Reklama

Poznańska restauracja sprzedaje barszcz ukraiński i pieniądze przeznacza na pomoc Ukraińcom. Na paragonie "Putin idi na***j"

fot. Make Life Harder / IG
fot. Make Life Harder / IG

Akcja cieszy się dużym zainteresowaniem.

O akcji restauracji Rusałka poinformowali m.in. Make Life Harder. - Restauracja w Poznaniu sprzedaje barszcz ukraiński, z którego dochód przeznaczają w całości na pomoc Ukraińcom. A pozycja na paragonie nazywa się tak - napisali i pokazali zdjęcie paragonu. Widać na nim, że barszcz ukraiński nie jest tu po prostu barszczem, a "Putin idi na***j borszczem". Koszt barszczu to 20 złotych. Rzeczywiście - całość trafia na pomoc dla Ukraińców.

Zapytaliśmy restaurację, czy akcja jeszcze trwa. Zapewniono nas, że tak. Na pomysł gotowania barszczu i przekazania dochodu z jego sprzedaży potrzebującym wpadła ukraińska załoga pracująca w Rusałce. - Od samego początku, czyli od trzech lat Rusałkę współtworzą ludzie z różnych miejsc - również z Ukrainy. Z Iwano-Frankiwska, Zabłocia, Kijowa i Charkowa. Dlatego wiemy co ich teraz dotyka i jak bardzo to przeżywają. Wszyscy bardzo się boją o swoich bliskich i nie mogą sobie znaleźć miejsca. Jedną z tych osób jest Masza. Zawsze pozytywna, pomocna, koleżeńska, zawsze uśmiechnięta, a ostatnio bardzo smutna i przerażona. Masza jest z Kijowa, gdzie obecnie znajduje się jej cała rodzina. Bardzo chciała coś zrobić, żeby pomóc tym, którzy teraz tej pomocy bardzo potrzebują. Wpadła na pomysł dzięki któremu każdy z nas może w prosty sposób pomóc Ukrainie. Postanowiła gotować to co potrafi przygotować z zamkniętymi oczami i lubi najbardziej - prawdziwy ukraiński barszcz. Barszcz dla wolnej Ukrainy. Nazwaliśmy go Putin idi na ch** borszcz. W pierwszej chwili nazwa wydała nam się kontrowersyjna, ale ponieważ dokładnie i precyzyjnie wyraża nasze myśli postanowiliśmy ją tak zostawić. Cały dochód ze sprzedaży przeznaczymy na pomoc Ukrainie. W ostatnich dniach wszyscy pytają o barszcz, ciągle musimy przygotowywać nowe porcje, ale za to Masza czasem się uśmiecha - wyjaśniają pracownicy restauracji.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Część ostrzeżeń dla Wielkopolski odwołano!
22℃
14℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
8.08 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro