Reklama
Reklama

Lwy z Ukrainy wyjechały już z Poznania. Dwa dotarły do Belgii

fot. ZOO Poznań Official / Facebook
fot. ZOO Poznań Official / Facebook

Kolejne jadą do Hiszpanii.

Od początku mówiono, że zwierzęta uratowane z rejonu Kijowa (z azylu dla zwierząt), trafią do poznańskiego ogrodu zoologicznego jedynie tymczasowo. Lwy już we wtorek ruszyły w drogę do azylów w Belgii i Hiszpanii. W środę zoo poinformowało, że dwa lwy - Dżamil i Car dotarły już do Belgii. - Szczęśliwe, odpoczywają w Belgii po transporcie. Uff, już swobodniej łapiemy oddech i życzymy ukraińskim lwom długiego i zdrowego życia - napisali pracownicy poznańskiego zoo.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Poznańskie zoo nie kończy udzielania pomocy zwierzętom z Ukrainy. - Wystąpiliśmy do Ministra Rolnictwa i Głównego Lekarza Weterynarii z prośbą o stworzenie uproszczonej procedury ewakuacji zwierząt objętych Konwencją Waszyngtońską. Już czekają na naszą pomoc rysie i żbiki uczestniczące w międzynarodowym projekcie ochrony gatunkowej, znowu okolice Kijowa. Jesteśmy gotowi - dodali.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest kolejne ostrzeżenie IMGW. Również dla Poznania!
4℃
0℃
Poziom opadów:
3.3 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
19.40 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro