Światowy Dzień Kota za nami
Podobno to nie ludzie są panami kotów, tylko koty są władacami ludzi - służą im, karmią, drapią za uszkiem i chwalą, gdy ładnie mruczą. Koty chodzą własnymi ścieżkami, a mimo to ludzie kochają je tak, jak swych najwierniejszych przyjaciół. Światowy Dzień Kota ma podkreślić ich znaczenie w życiu człowieka, a także zwrócić uwagę na ich cierpienie.
Pierwsze wzmianki o kotach pojawiają się jużw zamierzchłych czasach. Podobno to, że mają delikatnie zagięte na końcu ogony nie jest przypadkowe. To właśnie ogon służył egipskim królowom za dzisiejsze pudełko na biżuterię - przechowywały na nich swe pierścienie, a zagięta końcówka chroniła je przed zgubieniem.
W średniowieczu nie było im łatwo. Przestano je wielbić i doceniać. Kościół uznał koty za wcielenie szatana i symbol niechcianego pogaństwa.
W dzisiejszych czasach mruczki mają łatwiejsze życie. Tylko nieliczni ludzie wierzą jeszcze zabobony o czarnych kotach i pechu, a na pewno nie prowadzi to do zabijania kotów. Zwierzaki zajmują ważne miejsce w naszych domach i sercach - dbamy o nie, rozpieszczamy smakołykami i gdy trzeba, wozimy do weterynarza. Są jak dzieci, o które trzeba dbać.
Są wśród nas osoby, które nie wiedzą jednak, jak wielką radość mogą sprawiać koty i inne zwierzaki. Zamiast rozpieszczać, maltretują, biją i wyrzucają czwornożnych na bruk. Są na szczęście ludzie, którzy stanowią równoważnię do opraców. Organizacja charytatywna Agapeanimali zajmuje się pomocą bezdomnym zwierzętom - leczy je, obdarza czułością i miłością. Jeślichcesz adptować kota wejdź na stronę www.agapeanimali.org.