Reklama
Reklama

Szaleństwo na rynku walutowym. Tak drogiego euro i dolara nie było od lat

Zdjęcie ilustracyjne | fot. PublicDomainPictures / pixabay.com

To pokłosie sytuacji w Ukrainie.

Choć już w ostatnich dniach mówiono, że euro i dolar osiągnęły rekordowe ceny, w piątek mamy do czynienia z kolejnym szczytem. Złotówka nie była tak słaba od lata. Za jednego dolara w piątek rano trzeba było zapłacić blisko 4,39 zł, a za jedno euro 4,84 złotego. W przypadku dolara amerykańskiego to najwyższy poziom od 2001 roku, a w przypadku euro - od 2009 roku.

Rekordowo drogi jest też frank szwajcarski, za którego w piątek rano trzeba było zapłacić 4,78 zł. Najdroższy od 6 lat jest też funt brytyjski - kosztuje około 5,85 zł.

Polska Agencja Prasowa rozmawiała na ten temat z głównym ekonomistą PKO BP. Jego zdaniem po gwałtownej reakcji rynku na wojnę w Ukrainie, w najbliższym czasie sytuacja na rynku walutowym powinna się ustabilizować. Jeśli sytuacja w Ukrainie będzie coraz gorsza, nie można wykluczyć ruchów Narodowego Banku Polskiego i rządu. Może to być m.in. podniesienie stóp procentowych do poziomów, o których wcześniej nie myślano. A przypomnijmy, że podniesienie stóp wymusiła ostatnio inflacja. Jeśli do takiego ruchu dojdzie, czekają nas kolejne podwyżki rat kredytów.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

34℃
17℃
Poziom opadów:
1.9 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
28.42 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro