Reklama
Reklama

Dobra informacja z zoo: zwierzęta z kijowskiego zoo już w Polsce. Jadą do Poznania!

fot. ZOO Poznań Official / Facebook
fot. ZOO Poznań Official / Facebook

Odprawa na granicy trwa już jednak ósmą godzinę.

Dobre wieści przekazało w czwartek rano poznańskie zoo. - Kochani, udało się! Wszystkie żyją! Ale odprawa trwa ósmą godzinę w mrozie - ludzie i zwierzęta wycieńczeni. Boimy się o starą tygrysicę, tygrysiątka i jednego lwa. Szybko przebiegła odprawa weterynaryjna, graniczny lekarz weterynarii, jesteśmy za to bardzo wdzięczni, natomiast pozostałe procedury... Nie jesteśmy w stanie opisać naszego zmęczenia i stresu. Czekamy aż wreszcie będziemy mogli ruszyć do Poznania - piszą pracownicy poznańskiego ogrodu zoologicznego.

Przypominamy, że zwierzęta ratowane z kijowskiego zoo mają trafić do Poznania tymczasowo. Następnie trafią do azyli, w których są przygotowane dla nich miejsca.

  • Aktualizacja
    czwartek, 3.03.2022 r., godz. 10.39
    Aktualizacja
    czwartek, 3.03.2022 r., godz. 10.39
    Jak poinformowała dyrektorka poznańskiego zoo, do Poznania jedzie sześć lwów, sześć tygrysów, likaon oraz dwa karakale, cudem przeżyły transport przez rejon objęty wojną i pożogą. - Są symbolem ocalenia życia, którego wartość jest ogromna, szczególnie gdy na Ukrainie jesteśmy świadkami zbrodni wojennej, popełnianej na ludziach i zwierzętach. Dziękujemy wszystkim za wsparcie, trzymanie kciuków i wiarę, że ta wyjątkowa operacja zakończy się pomyślnie! - napisała na FB Ewa Zgrabczyńska.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
14℃
Poziom opadów:
0.7 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
5.64 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro