Reklama
Reklama

Autostrada Wielkopolska znosi opłaty na A2 dla uchodźców z Ukrainy. Samochody zarejestrowane w Ukrainie nie zapłacą za przejazd

Zdjęcie ilustracyjne. | fot. pixabay.com/ Lufina
Zdjęcie ilustracyjne. | fot. pixabay.com/ Lufina

To gest solidarności z Ukrainą.

Jak informuje rzecznik prasowy Autostrady Wielkopolskiej S.A. w Poznaniu - Kierując się poczuciem solidarności z ludnością cywilną pokrzywdzoną działaniami wojennymi, Autostrada Wielkopolska w porozumieniu z Ministerstwem Infrastruktury znosi opłaty za przejazd koncesyjnym odcinkiem A2, między Świeckiem a Koninem, dla uchodźców z Ukrainy poruszających się pojazdami osobowymi zarejestrowanymi w Ukrainie.

Autostrada będzie również wspierała przejazd konwojów z pomocą humanitarną.

- W obliczu tragicznej sytuacji, jaką jest wojna, wiele ukraińskich rodzin szuka schronienia u swoich rodzin, przyjaciół i osób dobrej woli w Polsce czy nawet jeszcze dalej, na zachodzie Europy. Podjęliśmy decyzję o wprowadzeniu bezpłatnych przejazdów dla samochodów osobowych podróżujących z Ukrainy i konwojów humanitarnych spieszących z pomocą. W ten symboliczny sposób chcemy okazać swoją solidarność z narodem Ukraińskim i ułatwić uchodźcom podróż do bezpieczniejszego jutra - mówi Krzysztof Andrzejewski, członek Zarządu Autostrady Wielkopolskiej S.A.

W praktyce będzie wyglądało to tak, że wystarczy zgłoszenie w Punkcie Poboru Opłat, czyli przy tzw. bramkach, u pracownika w budce kasjerskiej.

Dla przewozu migrantów spod ukraińskiej granicy samochodami zarejestrowanymi w Polsce także przewidziano ułatwienia. Takie przejazdy powinny jednak zostać wcześniej zgłoszone i uzgodnione z Autostradą Wielkopolską. Podobnie konwoje z pomocą humanitarną jadące na Ukrainę będą mogły występować o zwolnienie z opłat na całym koncesyjnym odcinku A2, czyli między Świeckiem a Koninem.

Więcej informacji +48 800 022 242 lub na adres e-mail: [email protected]Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
0℃
Poziom opadów:
5.3 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
24.93 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro