W Poznaniu ruszyła zbiórka dla kijowskiego ZOO. Dary są dziś zbierane pod bramą Nowego Zoo

fot. Zoo Poznań Official Site / Facebook

Jak już informowaliśmy w piątek poznański ogród zoologiczny deklaruje, że pomoże zwierzętom z kijowskiego ZOO. Już wczoraj dyrektor Ewa Zgrabczyńska kontaktowała się w tej sprawie z Julią Vakulenko, szefową departamentu nauki i współpracy międzynarodowej. Dziś ruszyła zbiórka.

Nie jesteśmy obojętni na cierpienie zwierząt! Wojna dotyka ich tak samo jak ludzi i zabija je. Dziękujemy Władzom Miasta Poznania, szczególnie Zastępcy Prezydenta Miasta Poznania Jędrzejowi Solarskiemu i Dyrektor Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych Magdalenie Pietrusik-Adamskiej oraz wszystkim osobom, z którymi działamy ponad wszelkimi podziałami - miłość do zwierząt jednoczy. Ramię w ramię z przyjaciółmi-członkami EARS: Stichting AAP, Natuurhulpcentrum Opglabbeek, Save Wild Fund, stajemy dla lwów, tygrysów i innych zwierząt ratowanych z Kijowa. Prosimy trzymajcie kciuki za ich bezpieczny transport, niech omijają ich kule szaleńców i morderców. Szczegóły wkrótce - informują pracownicy poznańskiego ZOO.

Środki na pomoc można wpłacać na konto:
PKO BP nr 98 1020 4027 0000 1602 1441 7713
Miasto Poznań
Ogród Zoologiczny w Poznaniu
ul. Kaprala Wojtka 3
61-063 Poznań
z dopiskiem: dla lwów z Kijowa.

Pojawił się też apel do poznaniaków. Pod bramę Nowego Zoo dziś do końca dnia (sobota 26.02) można dostarczyć karmę dla psów suchą i w puszkach (zostaną przeznaczone dla zwierząt drapieżnych) leki przeciwzapalne i przeciwbólowe, apteczki, koce, środki do dezynfekcji. Przekażemy to naszym przyjaciołom z fundacji Save Wild Fund z Kijowa. Dziękujemy, prosimy o kciuki, żeby zwierzęta udało się ewakuować, żeby przeżyły - dodają pracownicy poznańskiego ZOO.

Jak dodali przedstawiciele poznańskiego, po dzisiejszej trudnej nocy w Kijowie wszystkie zwierzęta żyją. "Pracownicy na miejscu, dziękują za słowa wsparcia. Mają jedzenie, są zabezpieczeni i przy zwierzętach".Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

3℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
20 km
Stan powietrza
PM2.5
28.21 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro