Reklama
Reklama

Kuratorium Oświaty w Poznaniu zapewnia, że dzieci z Ukrainy będą przyjmowane w szkołach. "Będziemy dostosowywać się do nowej sytuacji"

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Wokandapix / Pixabay
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Wokandapix / Pixabay

W związku ze wzmożonym napływem matek z dziećmi z Ukrainy, Kuratorium Oświaty w Poznaniu zapewnia o gotowości wielkopolskiej oświaty do przyjęcia uczniów z Ukrainy w szkołach.

System edukacji w Polsce gwarantuje dostępność do szkół i taka dostępność będzie oczywiście zapewniona. Jesteśmy dobrze przygotowani, tu bardzo dużą rolę pełnią przede wszystkim samorządy oraz dyrektorzy szkół - wyjaśnia wicekurator Zbigniew Talaga. Co do zasady nie trzeba niczego zmienić, jedynie trzeba usprawnić wszystkie procedury, usprawnić informacje i my to zrobimy - dodaje.

Wicekurator zapewnił też, że pomoc psychologiczno-pedagogiczna będzie udzielana potrzebującym jej uczniom.

Jeżeli będzie następował przyrost uczniów, z czym się liczymy, to będziemy dostosowywać się do nowej sytuacji - tłumaczy wicekurator.

Ponadto wicekurator poinformował, że oświata gotowa jest na wprowadzenie rozwiązań, mających na celu ułatwienie odnalezienia się w nowych realiach i dostosowania zajęć do potrzeb ukraińskich uczniów.

System oświaty pozwala w tej chwili stosować elastyczne rozwiązania, czyli na przykład oddziały przygotowawcze, ale także pozwala na wprowadzanie dodatkowych zajęć z języka polskiego - mówi wicekurator Zbigniew Talaga.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kiedy w końcu zrobi się cieplej? Mamy dobre wiadomości!
4℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
6.08 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro