Reklama

Ceny paliw na stacjach nagle wzrosły? UOKiK zapowiada kontrole, ORLEN rozwiązuje umowy z 9 stacjami

fot. Czytelnik

Natychmiastowa reakcja.

Jak informowaliśmy już wcześniej, prezes ORLEN-u Daniel Obajtek zapowiedział rozwiązanie umowy ze stacjami, które manipulują cenami paliw w związku z sytuacją w Ukrainie. Jak zapowiedziano, tak zrobiono. - Rozwiązujemy natychmiastowo umowy z 9 stacjami sztucznie zawyżającymi ceny. W drodze są wypowiedzenia dla właściciela 8 stacji kupujących nasze paliwa i 1 stacji korzystającej z naszego logo. Będziemy weryfikować wszystkie sygnały dot. manipulacji cenami i bezwzględnie je zwalczać - wyjaśnia w najnowszym komunikacie Obajtek.

W styczniu rusza miejski program Kawka Bis! To ostatni moment na wymianę kopciucha. Na mocy uchwały antysmogowej od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z nich będzie karane. Więcej informacji na: poznan.pl/kawka
REKLAMA

Swoje działania zapowiedział też Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. - Mówimy NIE oszukiwaniu konsumentów! UOKiK wraz z Inspekcją Handlową będą stanowczo reagować na nieuczciwe zachowania właścicieli stacji paliw. Będziemy też współpracować z innymi instytucjami kontrolnymi, aby dokładne zweryfikować działalność takich podmiotów - wyjaśnia UOKiK. Szef UOKiK Tomasz Chróstny zlecił w piątek intensywne kontrole stacji paliw. - Nie ma i nie będzie naszej zgody na wykorzystywanie dezinformacji do nieuzasadnionego podnoszenia cen paliw kosztem konsumentów i uczciwych przedsiębiorców - podkreśla.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Uwaga na trasach! Może być ślisko!
2℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
22.08 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro