Reklama
Reklama

Swarzędz: chciał wypłacić 6000 zł z bankomatu, mógł mniej. Bank zapewnia, że nie ustawiono odgórnych limitów

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Peggy_Marco / pixabay.com
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Peggy_Marco / pixabay.com

Taka sytuacja spotkała w czwartek naszego Czytelnika, klienta Banku Millennium.

Z jego relacji wynika, że chciał wypłacić z banku 10 000 złotych. W "okienku" poinformowano go, że taką wypłatę musi wcześniej zgłosić, czego nie zrobił, bo był przekonany, że nie są to stosunkowo duże pieniądze wymagające zgłoszenia. - Pani w okienku powiedziała, że w bankomacie można wypłacić pieniądze, ale tymczasowo tylko do 6000 złotych - relacjonuje. Poszedł do bankomatu, chciał więc pobrać 6000, ale bankomat mu na to nie pozwolił. Na ekranie wyświetlił się komunikat o wprowadzonym limicie wypłaty do 4000 złotych. Pobrał więc taką kwotę. Z limitami w bankomatach spotkało się także 2 innych naszych Czytelników - w BNP Paribas oraz ING.

Skontaktowaliśmy się z Centrum Prasowym Banku Millennium, by zapytać o ewentualne limity na wypłaty z bankomatów. W odpowiedzi usłyszeliśmy, że żadne odgórne limity nie zostały wprowadzone, ale ze względu na sytuację w Ukrainie, Polacy wypłacają obecnie z banków więcej pieniędzy niż zwykle. Podobnie było na początku pandemii koronawirusa. Równocześnie bank zapewnił nas, że gotówki nie brakuje, ale sporadycznie mogą się zdarzyć problemy z wypłatą większych sum z konkretnych bankomatów czy oddziałów banków. Są to sytuacje incydentalne i trwają do momentu dowiezienia gotówki. Podkreślono w rozmowie z nami, że pieniędzy na pewno nie zabraknie.

Czytelnicy, którzy mieli problemy z pobraniem środków, finalnie pobrali oczekiwane kwoty - 'na raty', lub w kolejnych bankomatach.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

28℃
15℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
11.99 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro