Reklama

Wymowne słowa nowego ambasadora USA w Polsce: "Polska jest bezpieczna, jest tu już 10 tysięcy żołnierzy amerykańskich"

W środę prezydent Poznania spotkał się z byłą i obecnym ambasadorem USA w Polsce | fot. Jacek Jaśkowiak FB
W środę prezydent Poznania spotkał się z byłą i obecnym ambasadorem USA w Polsce | fot. Jacek Jaśkowiak FB

Mark Brzezinski był gościem w TVN24.

W rozmowie z Katarzyną Kolendą-Zaleską ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce przyznał, że sytuacja na Ukrainie jest obecnie priorytetem. Choć rozmowa była prowadzona w języku angielskim, Brzezinski zwrócił się po polsku do Polaków. - Polska jest bezpieczna. Polska jest zabezpieczona. Ameryka stoi ramie w ramię z Polską jako partnerem w NATO - powiedział.

Ambasador podkreślił, że obecnie w naszym kraju znajduje się 10 tysięcy żołnierzy amerykańskich, w tym najlepiej wyszkolonych specjalistów, którzy są gotowi na wszystkie możliwe scenariusze. Raz jeszcze zaznaczył, że nigdy jeszcze nie było tak dużego porozumienia między polskimi i amerykańskimi siłami zbrojnymi.

W środę z ambasadorem USA spotkał się Jacek Jaśkowiak. - Na zaproszenie dotychczasowej ambasador USA w Polsce Goergette Mosbacher, przywitaliśmy jej następcę Mark Brzezinski. Nowy ambasador swoją misję rozpoczyna w bardzo trudnym czasie. Obecna sytuacja na wschodniej granicy pokazuje, jak groźnym sąsiadem jest Rosja pod przywództwem Putina. I oczywiście, najlepiej jest liczyć na siebie, ale przy tej dysproporcji sił, niezwykle ważne są sojusze - przynależność do NATO i związana z tym obecność wojsk amerykańskich w Polsce, czy członkostwo w Unii Europejskiej - napisał w środę wieczorem prezydent Poznania w mediach społecznościowych.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Znowu ostrzeżenie meteo dla całego regionu! Podniesiono stopień!
24℃
13℃
Poziom opadów:
7.2 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
13.00 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro