Reklama
Reklama

Rokietnica: ukradł ze sklepu towar warty 200 złotych. Wcześniej robił to samo... 43 razy

Zdjęcie ilustracyjne | fot. policja
Zdjęcie ilustracyjne | fot. policja

Straty były niskie, ale częstotliwość przestępstwa zdecydowanie za duża.

Pod koniec stycznia policjanci z Tarnowa Podgórnego zostali wezwani do jednego ze sklepów w Rokietnicy, gdzie przyłapano mężczyznę na kradzieży. Zabrał z półek towar o wartości 200 złotych i chciał wyjść. Policjanci po dojechaniu na miejsce wylegitymowali mężczyznę i sprawdzili jego dane w policyjnej bazie. Szybko okazało się, że to kolejne spotkanie z funkcjonariuszami.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

- Mężczyzna już wcześniej był karny za podobne wykroczenia aż 43 razy. W związku z tym, że 56-latek po raz kolejny dopuścił się kradzieży w krótkim odstępie czasu, policjanci zgodnie z przepisami postawili mężczyźnie zarzut przestępstwa kradzieży. Za popełniony czyn grozi mu do 5 lat więzienia - wyjaśnia Marta Mróz z poznańskiej policji.

Normalnie kradzież towaru o wartości mniejszej niż 500 złotych jest kwalifikowana jako wykroczenie, a nie przestępstwo. Jeśli jednak złodziej dokonuje takich kradzieży często w krótkim odstępie czasu, może odpowiadać już za przestępstwo. Tak było w tym przypadku.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest kolejne ostrzeżenie IMGW. Również dla Poznania!
4℃
0℃
Poziom opadów:
2.6 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
35.23 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro