Reklama
Reklama

Nieprawidłowo przewozili zwierzęta, bo trasa była krótka. "Załadowano sześć byków i trzy krowy z różnych hodowli"

fot. WITD Poznań
fot. WITD Poznań

Wobec przewoźnika wszczęte zostało postępowanie administracyjne.

Kilka dni temu, leszczyńscy inspektorzy transportu drogowego patrolowali drogi powiatowe w rejonie Gostynia. W Szelejewie zatrzymali do kontroli pojazd lokalnego przewoźnika, którym transportowane były żywe zwierzęta w obrębie województwa wielkopolskiego.

Kierowca posiadał uprawnienia do transportu zwierząt podobnie jak odpowiednio przeszkolony konwojent. Inspektorzy ustalili, że przewóz bydła wykonywano z naruszeniem podstawowych zasad związanych z zakazem wspólnego transportowania zwierząt różnej płci, które nie pochodzą z jednego stada. Na pokład bowiem załadowano sześć byków i trzy krowy z różnych hodowli. Zgodnie z tłumaczeniami załogi, decyzja o nieprawidłowym przewozie została podjęta z racji krótkiej trasy przewozu - relacjonują inspektorzy WITD.

Inspektorzy stwierdzili również, że kierowca nie został wyposażony w wymagany wypis z licencji na transport drogowy. O nieprawidłowościach powiadomili Powiatowego Lekarza Weterynarii w Gostyniu, a wobec przewoźnika wszczęli postępowanie administracyjne zagrożone karą pieniężną w łącznej wysokości 1,5 tys. zł - dodają.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Znowu ostrzeżenie meteo dla regionu
24℃
13℃
Poziom opadów:
3 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
19.42 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro