Reklama

Śródka: mężczyzna leżał na chodniku obok stał wózek inwalidzki. "To pan Andrzej"

fot. Google Street View
fot. Google Street View

O mężczyźnie już nie raz pisaliśmy na łamach naszego portalu.

Do zdarzenia doszło we wtorek późnym popołudniem w okolicach Dworca Autobusowego na Śródce. Sytuacja mocno zaniepokoiła jadącą tramwajem kobietę. Jak nam przekazała zawiadomiła służby, ale usłyszała, że już wcześniej takie zgłoszenie zostało przyjęte.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

Dziś udało nam się ustalić szczegóły. W okolice ronda Śródka został skierowany patrol Referatu Interwencyjno - Drogowego. Osoby zgłaszające już powiadomiły Zespół Ratownictwa Medycznego. Mężczyznę posadzono na wózek inwalidzki. Wyczuwalna była woń alkoholu. Strażnicy przetransportowali mężczyznę do ODON - informuje Przemysław Piwecki, rzecznik straży miejskiej. Warto w tym miejscu dodać, że mężczyzna ten jest bardzo dobrze znany strażnikom - niemal codziennie mieszkańcy zgłaszają różne problemy związane z tym panem, a co drugi dzień przewozimy go do wytrzeźwienia do ODON - dodaje.

Dokładnie chodzi o pana Andrzeja, o którym już nie raz informowali nas Czytelnicy. To mężczyzna często widziany na przystanku przy placu Bernardyńskim. Pisaliśmy już o nim wielokrotnie na łamach naszego portalu. Mężczyzna poruszający się na wózku inwalidzkim nie chce przyjąć pomocy. W okolicach placu Bernardyńskiego, często pojawia się też druga osoba w kryzysie bezdomności, która również porusza się na wózku inwalidzkim - to pan Arnold, który równie odmawia przyjęcia pomocy.

Wczorajsze zgłoszenie było jednym z czterech podobnych na terenie Poznania. Ul. Piątkowska, Dworcowa, Dąbrowskiego i Rondo Śródka - wszędzie tam, w godzinach popołudniowych strażnicy interweniowali w sprawie osób wymagających udzielenia pomocy - kończy rzecznik straży miejskiej.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
9.26 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro