Reklama
Reklama

Kradł paliwo na stacjach benzynowych. W końcu wpadł

fot. policja
fot. policja

W sumie udało mu się ukraść ponad 500 litrów paliwa.

Sprawą zajmowała się kościańska policja. Do funkcjonariuszy dotarło w ostatnim czasie kilka zgłoszeń o kradzieży paliwa ze stacji benzynowych w regionie. Szybko ustalono, że sprawca tankował paliwo do baku auta (były to BMW i renault), a dodatkowo do plastikowych karnistów, które miał w bagażniku i na siedzeniach pojazdu. Zapominał o jednym szczególe - zapłacie.

- Mężczyzna został zatrzymany w trakcie kontroli przez funkcjonariuszy prewencji, a w jego pojeździe ujawniono kanistry z paliwem. Funkcjonariusze doprowadzili 26-letniego mieszkańca powiatu kościańskiego do komendy, gdzie kryminalni przedstawili mu zarzuty kradzieży, do których się przyznał. Na wniosek Prokuratora Sąd Rejonowy w Kościanie zastosował wobec niego areszt na okres 3 miesięcy. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności - wyjaśnia Paulina Piechowiak z kościańskiej policji.

Straty oszacowano na około 3000 złotych. Mężczyzna ukradł 510 litrów paliwa w powiecie kościańskim. Już jednak wiadomo, że kradł paliwo także w innych powiatach. Sprawa ma więc charakter rozwojowy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Zaczęła się meteorologiczna zima i przymroziło! W Wielkopolsce nawet blisko -15 stopni!
-1℃
-8℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
86.06 μg/m3
Zły
Zobacz pogodę na jutro