Reklama
Reklama

Ogromne kolejki do kas ZDM. Mieszkańcy przyszli po identyfikatory parkingowe

fot. ZDM
fot. ZDM

O sytuacji przed kasami pisaliśmy już w poniedziałek. Jak przekazuje ZDM ostatni dzień stycznia w kasach ZDM obsłużono 237 poznaniaków. Była to największa liczba klientów, jaka jednego dnia przyszła do kas w ciągu ostatnich czterech miesięcy.

Mimo apeli ZDM o nieodkładanie zakupu na ostatnią chwilę, wielu mieszkańców Wildy i Łazarza postanowiło nabyć identyfikator parkingowy w ostatni dzień (gdy upływał termin ważności wcześniejszych identyfikatorów). Okazało się, że w związku z pandemią i zachorowaniami, działalność niektórych kas została ograniczona. To, jak już informowaliśmy w poniedziałek, powodowało że przed wejściem do kas zbierały się tłumy.

Wszyscy, którzy wczoraj oczekiwali przed kasami przy ul. Pułaskiego zostali obsłużeni. Nasze kasjerki zakończyły pracę po godzinie 19 - zapewnia Agata Kaniewska, rzecznik ZDM.

Mieszkańcom przypominamy, że identyfikatory parkingowe można kupować z 90-dniowym wyprzedzeniem. Od października ubiegłego roku są dostępne również przez internet, bez wychodzenia z domu, na stronie https://eidentyfikator.zdm.poznan.pl. Na taki zakup należy się jednak zdecydować minimum 14 dni przed wnioskowaną datą ważności e-identyfikatora. Do tej pory już ponad 760 osób skorzystało ze sprzedaży online - dodaje.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

16℃
5℃
Poziom opadów:
2.8 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
13.12 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro