Reklama
Reklama

Biedronka chwali się, że obniżyła ceny 3000 produktów. Klient: "jawne oszustwo i kpina"

fot. Biedronka
fot. Biedronka

Od rana docierają do nas sygnały od Czytelników oburzonych cenami w sieci Biedronka.

- Jeronimo Martins Polska jawnie oszukuje klientów... Miały być obniżki cen. W zeszłym tygodniu bułka kajzerka kosztowała jeszcze 29 gr. Dzisiaj po obniżce VAT-u w gazetce możemy zobaczyć że bułka kosztuje 33 gr. Tak samo jest z wszystkimi innymi produktami. To jawne oszustwo i kpina - napisał do nas Czytelnik.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

W tej samej sprawie napisał do nas inny Czytelnik. - Tak potaniało, że prawie mnie zmiotło ze sklepu. Zaznaczam, że cena miesiąc temu to około 7 złotych - pisze. I dodaje zdjęcie ceny oleju.

Tymczasem Biedronka chwali się w komunikacie prasowym przesłanym do naszej redakcji, że "wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, sieć Biedronka obniżyła ceny ponad 3000 produktów spożywczych dostępnych w sieci już od poniedziałku, 31 stycznia, o wartość podatku VAT. Dzięki temu klienci zapłacą za swoje ulubione produkty mniej, gdyż stawka VAT na te produkty spadnie z 5 do 0 procent".

Już w ubiegłym tygodniu pisaliśmy o tym, że Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów przygląda się dużym sieciom handlowym w związku z obniżeniem do zera podatku VAT na część produktów od 1 lutego. Już wtedy informowaliśmy, że UOKiK bacznie przygląda się m.in. Biedronce, w której 24 stycznia podniesiono ceny wielu produktów, co zdaniem klientów było przygotowaniem do obniżki cen 1 lutego. Biedronka wyjaśniała wówczas, że "realia rynkowe doprowadziły do sytuacji, w której zmiany cen niektórych produktów stały się nieuniknione".

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-2℃
-5℃
Poziom opadów:
1.6 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
63.71 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro