Reklama
Reklama

Włamali się do kościoła i ukradli kielich. Grozi im do 10 lat więzienia

Zdjęcie ilustracyjne. | fot. pixabay.com/jclk8888
Zdjęcie ilustracyjne. | fot. pixabay.com/jclk8888

Chodzi o kościół Św. Marcina w Kępnie. Rabunku dokonano w sobotę. Już w czwartek sprawcy wpadli w ręce policji.

W poniedziałek 24 stycznia o sytuacji informował portal wlkp24.info. Policja ustaliła wówczas, że dwie osoby brały udział w kradzieży przedmiotu należącego do kościoła. Sprawcy skradli kielich o wartości kilku tysięcy złotych. Mienie zostało odzyskane. Z nieoficjalnych informacji wynika, że znaleziono go w śmietniku - podał wlkp24.info w poniedziałek 24 stycznia. Sprawców włamania i kradzieży szybko odnaleziono, okazało się, że są to mieszkańcy powiatu namysłowskiego w wieku 38 i 36 lat.

Do kupienia budynek w centrum miasta powiatowego przy szosie S5. Dwa piętra po 200 m, 2 skarbce bankowe w wysokich piwnicach, wielki strych do zagospodarowania, parking, garaż.
REKLAMA

Straty związane z kradzieżą i włamaniem oszacowano na kilka tysięcy złotych. Kielich odzyskano i zwrócono proboszczowi parafii. Mężczyźni za popełnione przestępstwo mogą spędzić w więzieniu nawet 10 lat. O ostatecznej surowości kary zadecyduje sąd - podało wlkp24.info

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

11℃
6℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
28 km
Stan powietrza
PM2.5
17.60 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro