Reklama
Reklama

Psy pozostawione bez nadzoru zagryzły 35 gołębi pocztowych. Straty na 15 tys. złotych

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Queven / pixabay.com

Do zdarzenia doszło w gminie Włoszakowice niedaleko Leszna.

W środku dnia do woliery z gołębiami pocztowymi dostały się dwa psy biegające po okolicy bez nadzoru. - Czworonogi zagryzły i zadusiły około 35 gołębi. Były to ptaki, które corocznie brały udział w konkursach lotów gołębi i miały na swoim koncie wiele sukcesów. Łączna wartość strat została wyceniona przez właściciela na kwotę prawie 15 tysięcy złotych. Jednak prawdopodobnie nic nie wynagrodzi hodowcy szkody sentymentalnej i lat pracy nad stadem - wyjaśnia leszczyńska policja.

Jesteś zdolnym fryzjerem? Dołącz do Zespołu Wonderland! Zadzwoń do nas: Salon Poznań tel. 607 608 867, Salon Swarzędz tel. 512 526 525 lub napisz [email protected]
REKLAMA

Psy złapano w wolierze. Interweniowali tu strażacy. Zwierzęta zamknięto w kojcach. - Dzielnicowi natychmiast zajęli się tą sprawą i szybko ustalili, że właścicielem czworonogów jest 64-letni mieszkaniec gminy Włoszakowice. Mężczyźnie ogłoszono zarzut niezachowania zasad ostrożności przy trzymaniu zwierząt. Policjanci skierowali do sądu wniosek o ukaranie 64-latka - dodaje.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

21℃
10℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
20 km
Stan powietrza
PM2.5
9.76 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro