Reklama
Reklama

Podjechał ciężarówką na ulicę i zostawił na niej drewniane kontenery. Dzięki czujności mieszkańca okolicy, szybko go ukarano

fot. Straż miejska
fot. Straż miejska

Do zdarzenia doszło na ulicy Ptasiej na Grunwaldzie.

Strażników miejskich poinformowano o zaśmieceniu terenu w rejonie ulicy Ptasiej. - Funkcjonariusze zastali tam sześć drewnianych kontenerów, z czego cztery były puste, jeden wypełniony papierami i kartonami. Do ostatniego pudła nie było dostępu. Aby skrócić czas ustalania do kogo mogłyby należeć porzucone skrzynie, strażnicy postanowili je przeszukać - wyjaśnia straż miejska.

W odpadach znaleziono 3 listy przewozowe z danymi osobowymi, co ułatwiało sprawę. Jeszcze bardziej pomocne były dane od mężczyzny, który podszedł do strażników. - Poinformował ich, że widział jak przed południem stały tutaj dwa pojazdy - tir z naczepą oraz dostawczy fiat, i że spisał numery rejestracyjne pojazdów, które przekazał strażnikom. Praktycznie od razu strażnicy mogli ustalić właściciela pojazdu i wezwać go w celu złożenia wyjaśnień - dodaje.

Właściciel auta przyznał się do wykroczenia. Dostał mandat w wysokości 300 złotych i musiał natychmiast uprzątnąć teren.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
8.55 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro