Reklama
Reklama

Od wtorku krótsza kwarantanna dla narażonych na zakażenie SARS-CoV-2

Zdjęcie ilustracyjne. | fot. pixabay.com/Engin_Akyurt
Zdjęcie ilustracyjne. | fot. pixabay.com/Engin_Akyurt

Nowe przepisy wejdą w życie od 25 stycznia.

Jak podaje RMF FM zmieniono rozporządzenie dotyczące chorób zakaźnych doprowadzających do hospitalizacji, izolacji, izolacji domowej lub kwarantanny albo nadzoru epidemiologicznego.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Letnie, płatne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania Do 15 czerwca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

Zgodnie z rozporządzeniem w odniesieniu do osób, u których nie wystąpiły objawy choroby Covid-19, oraz osób, które miały styczność ze źródłem zakażenia, kwarantanna będzie kończyła się po siedmiu dniach (obecnie po 10 dniach) - informuje RMF FM.

Osoby, które już wcześniej rozpoczęły kwarantannę, jeszcze przed wejściem w życie zmian, muszę odbyć kwarantannę na starych zasadach.

Kwarantanna to odosobnienie osoby zdrowej z powodu narażenia na zarażenie, np. po kontakcie z osobą chorą na Covid-19. W czasie kwarantanny nie można opuszczać domu. W razie niepokojących objawów choroby należy skontaktować się z lekarzem - przypomina RMF FM.

Minister Zdrowia poinformował w poniedziałek, że na kwarantannie przebywało 819 306 osób, to aż o 552 771 osób więcej niż tydzień temu.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
8℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
9.48 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro