Reklama
Reklama

Od wtorku krótsza kwarantanna dla narażonych na zakażenie SARS-CoV-2

Zdjęcie ilustracyjne. | fot. pixabay.com/Engin_Akyurt

Nowe przepisy wejdą w życie od 25 stycznia.

Jak podaje RMF FM zmieniono rozporządzenie dotyczące chorób zakaźnych doprowadzających do hospitalizacji, izolacji, izolacji domowej lub kwarantanny albo nadzoru epidemiologicznego.

Jesteś zdolnym fryzjerem? Dołącz do Zespołu Wonderland! Zadzwoń do nas: Salon Poznań tel. 607 608 867, Salon Swarzędz tel. 512 526 525 lub napisz [email protected]
REKLAMA

Zgodnie z rozporządzeniem w odniesieniu do osób, u których nie wystąpiły objawy choroby Covid-19, oraz osób, które miały styczność ze źródłem zakażenia, kwarantanna będzie kończyła się po siedmiu dniach (obecnie po 10 dniach) - informuje RMF FM.

Osoby, które już wcześniej rozpoczęły kwarantannę, jeszcze przed wejściem w życie zmian, muszę odbyć kwarantannę na starych zasadach.

Kwarantanna to odosobnienie osoby zdrowej z powodu narażenia na zarażenie, np. po kontakcie z osobą chorą na Covid-19. W czasie kwarantanny nie można opuszczać domu. W razie niepokojących objawów choroby należy skontaktować się z lekarzem - przypomina RMF FM.

Minister Zdrowia poinformował w poniedziałek, że na kwarantannie przebywało 819 306 osób, to aż o 552 771 osób więcej niż tydzień temu.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
7℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
7.35 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro