Reklama
Reklama

Aleja Wielkopolska przeszła metamorfozę. Pojawiły się nowe rośliny i ekologiczna nawierzchnia, która wymaga szczególnej konserwacji

fot. ZZM Poznań

Pojawiło się w tym miejscu 17 nowych drzew i ponad 4000 nowych roślin.

Szpaler drzew uzupełniony został 17 kasztanowcami białymi, a między nimi pojawiło się ponad 3000 roślin. Wiosną rozkwitnie tam barwinek. Pojawiło się tam również ponad 1000 sztuk trawy, wydmuchrzycy. To odporny i trwały gatunek, który wypełni przestrzeń wokół drzew i roślin, co stworzy w tym miejscu oryginalną kompozycję roślinną - informują przedstawiciele Zarządu Zieleni Miejskiej.

Studiowanie nie musi być nudne! Rozpocznij naukę z Wyższą Szkołą Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu! Zapisz się na Kosmetologię lub Dietetykę!
REKLAMA

Pracę objęły rekultywację 4794 m2 ścieżki. Nawierzchnia wykonana została z naturalnego kruszywa. To ekologiczne rozwiązanie, które w pierwszych latach wymaga szczególnej konserwacji. Okresowo będziemy ją zagęszczać, co ostatecznie ma wpłynąć na jej stabilizację. To naturalne podłoże przepuszcza wodę z opadów, jednak w czasie, kiedy grunt jest zamarznięty i przepuszczalność jest znacznie ograniczona, nawierzchnia może sprawiać wrażenie "grząskiej". Plastyczność jest naturalną cechą tego ekologicznego podłoża - dodają.

Prace projektowe trwały od 2019 roku. Przebudowa ostatecznie zakończyła się pod koniec 2021 roku. Inwestycja wraz z projektem kosztowała ponad 740 tysięcy złotych.Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

19℃
7℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
11.92 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro