Reklama

Akcja strażaków na jeziorze: pod psem i sarną załamał się lód. Zwierząt nie udało się uratować

fot. OSP KSRG Kazimierz Biskupi / FB
fot. OSP KSRG Kazimierz Biskupi / FB

Do zdarzenia doszło na Jeziorze Głogowskim w Daninowie.

Służby zgłoszenie o zdarzeniu odebrały w sobotę. Jak relacjonuje portal infokonin.pl, lód załamał się pod sarną i psem. Mimo szybkiej interwencji oraz wykonaniu RKO zwierząt nie udało się uratować - informują interweniujący na miejscu strażacy z OSP KSRG Kazimierz Biskupi.

Przy okazji przypominamy! Służby nieustannie alarmują, że lód jest bardzo niebezpieczny, nawet, gdy mamy bardzo niskie temperatury. Tym bardziej warto podkreślić to w okresie, w którym trwają ferie zimowe. Ferie zimowe to głównie czas wypoczynku dzieci i młodzieży. Nieprzemyślane, lekkomyślne korzystanie z uroków zimy może zakończyć się tragicznie. Kontrolujmy, gdzie bawią się nasze dzieci. Uczulmy je na niebezpieczeństwo, jakie niesie ze sobą zabawa na zamarzniętych rzekach i jeziorach. Sprawdźmy, czy w razie potrzeby będą umiały wezwać pomoc. Uczmy przewidywania i unikania sytuacji zagrażających życiu i zdrowiu - informują policjanci.

Mimo że przy brzegu lód w wielu miejscach wydaje się gruby, to kilka kroków dalej może być już bardzo cienki i kruchy. Pozornie dobrze wyglądający lód pokrywający akwen wodny, w rzeczywistości może być za słaby, aby utrzymać ciężar ludzkiego ciała - dodają.Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
5.92 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro