Reklama

Akcja strażaków na jeziorze: pod psem i sarną załamał się lód. Zwierząt nie udało się uratować

fot. OSP KSRG Kazimierz Biskupi / FB
fot. OSP KSRG Kazimierz Biskupi / FB

Do zdarzenia doszło na Jeziorze Głogowskim w Daninowie.

Służby zgłoszenie o zdarzeniu odebrały w sobotę. Jak relacjonuje portal infokonin.pl, lód załamał się pod sarną i psem. Mimo szybkiej interwencji oraz wykonaniu RKO zwierząt nie udało się uratować - informują interweniujący na miejscu strażacy z OSP KSRG Kazimierz Biskupi.

Prowadzisz firmę? Zgłoś się do bezpłatnego konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Czytelne zasady, prosty formularz, łatwe zgłoszenie. Czekamy na Ciebie do końca lutego.
REKLAMA

Przy okazji przypominamy! Służby nieustannie alarmują, że lód jest bardzo niebezpieczny, nawet, gdy mamy bardzo niskie temperatury. Tym bardziej warto podkreślić to w okresie, w którym trwają ferie zimowe. Ferie zimowe to głównie czas wypoczynku dzieci i młodzieży. Nieprzemyślane, lekkomyślne korzystanie z uroków zimy może zakończyć się tragicznie. Kontrolujmy, gdzie bawią się nasze dzieci. Uczulmy je na niebezpieczeństwo, jakie niesie ze sobą zabawa na zamarzniętych rzekach i jeziorach. Sprawdźmy, czy w razie potrzeby będą umiały wezwać pomoc. Uczmy przewidywania i unikania sytuacji zagrażających życiu i zdrowiu - informują policjanci.

Mimo że przy brzegu lód w wielu miejscach wydaje się gruby, to kilka kroków dalej może być już bardzo cienki i kruchy. Pozornie dobrze wyglądający lód pokrywający akwen wodny, w rzeczywistości może być za słaby, aby utrzymać ciężar ludzkiego ciała - dodają.Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
3℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
39.32 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro