Reklama

Wpadka podczas poznańskiego protestu przeciwko segregacji sanitarnej. Pomylono zdjęcia: "to jest k***a skandal"

Zaznaczony plakat wywołał oburzenie. | fot. Przemysław Łukaszyk

Na jednym ze zdjęć pojawiło się zdjęcie znanego sportowca Arkadiusza Gołasia z podpisem "zmarł na(i)gle". Tymczasem polski siatkarz zginął w 2005 roku w wypadku samochodowym.

O wpadce poinformował portal .sport.pl. Okazuje się, że podczas poznańskiego protestu przeciwko segregacji sanitarnej, który odbył się w ubiegłą sobotę w Poznaniu, na jednym z plakatów pomylono zdjęcia. Wykorzystano fotografię Arkadiusza Gołasia, polskiego siatkarza, który w 2005 roku zginął w tragicznym wypadku w Austrii. Zdjęcie podpisano nazwiskiem innego sportowca Krzysztofa Steligi - byłego hokeisty Podhala Nowy Targ, który zmarł w ubiegłym roku.

Studiowanie nie musi być nudne! Rozpocznij naukę z Wyższą Szkołą Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu! Zapisz się na Kosmetologię lub Dietetykę!
REKLAMA

Do sytuacji odniósł się już w ostrych słowach kolega z drużyny Gołasia Krzysztof Ignaczak. Docierały do mnie głosy o tym zdjęciu i o tym, co się stało. Tak nie wolno, to jest k***a skandal. Cała ta sprawa dotknie rodzinę i żonę Arka, być może zdecydują się odnaleźć tych, którzy za tym stoją i pociągnąć do odpowiedzialności. Ja czasem sam już nie wiem, co się z nami dzieje, to jest po prostu przegięcie - mówi naTemat.pl Ignaczak. Mam nadzieję, że to była pomyłka i ktoś wydrukował zdjęcie, nie wiedząc, kto na nim jest. Ale nie do końca w to wierzę. Jak tak w ogóle można? Arek zginął w wypadku lata temu, to była tragiczna sytuacja, która w żaden sposób nie wiąże się z tym, czy się szczepić, czy nie. Powinien mieć spokój, tyle lat już minęło. A tu ktoś tak o bierze sobie jego zdjęcie... - dodaje.

Przypomnijmy, że transparent wykorzystano w sobotę, w trakcie poznańskiego marszu organizowanego przez Stowarzyszenie Wiedzy o Szczepieniach "STOP NOP". Uczestnicy m.in. nieśli ze sobą trumny z napisami "ofiara szczepionki", a także transparenty ze zdjęciami i danymi osób zmarłych rzekomo po przyjęciu szczepionki. Emocje wywołało również wykorzystanie podczas marszu wizerunku Krzysztofa Krawczyka - pisaliśmy o tym tutaj.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

19℃
7℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
11.92 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro