Reklama
Reklama

Wizerunek Krzysztofa Krawczyka wykorzystano na proteście antyszczepionkowców w Poznaniu. Rodzina oburzona

fot. LT
fot. LT

Już w sobotę pisaliśmy o proteście organizowanym przez Stowarzyszenie Wiedzy o Szczepieniach "STOP NOP". Takie akcje zorganizowano w wielu miastach na terenie Polski, także w Poznaniu. Uczestnicy m.in. nieśli ze sobą trumny z napisami "ofiara szczepionki", a także transparenty ze zdjęciami i danymi osób zmarłych rzekomo po przyjęciu szczepionki. Na transparentach można było zobaczyć "zwyczajnych" mieszkańców (niektórzy byli podpisani tylko imieniem), ale też nie zabrakło osób znanych, które zmarły w ostatnich miesiącach. Wsród nich pojawił się np. znany tancerz Żora Korolyov, który zdaniem przeciwników obowiązkowych szczepień przeciw Covid-19 zmarł po przyjęciu szczepionki. Z tego samego powodu miały umrzeć dziennikarki znanej ogólnopolskiej rozgłośni i znanego polskiego dziennika. Oficjalnych danych na temat ich śmierci jednak nie podano, co dla wielu oznacza otwarte pole do snucia teorii spiskowych.

Na jednym z transparentów znalazł się także wizerunek Krzysztofa Krawczyka. W poniedziałek oświadczenie w tej sprawie mają wydać żona zmarłego artysty Ewa i jego wieloletni menedżer Andrzej Kosmala.

Gazecie Wyborczej udało się dotrzeć do żony Krawczyka i menedżera. Wyznali, że są oburzeni wykorzystaniem wizerunku muzyka. Jak podkreślają, Krzysztof zmarł po długiej chorobie i jego śmierć nie miała nic wspólnego ze szczepieniami. - Wrogów szczepionek uważał za oszołomów i dzisiaj wykorzystywanie jego wizerunku w walce ze szczepionkami jest wyjątkowo podłe - przyznała Ewa Krawczyk w oświadczeniu przesłanym GW.

Tymczasem stowarzyszenie STOP NOP zapowiada, że co tydzień odbywać się będą podobne "spacerki" w miastach na terenie całego kraju. - Tym samym rozpoczynamy serię "spacerków" w każdą sobotę lub niedzielę w całej Polsce zaczynając je od "godziny W" - oddolnej akcji nazwanej "buntem motyli" - informuje stowarzyszenie.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Zaczęła się meteorologiczna zima i przymroziło! W Wielkopolsce nawet blisko -15 stopni!
-1℃
-8℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
142.68 μg/m3
Bardzo zły
Zobacz pogodę na jutro