Reklama
Reklama

Wizerunek Krzysztofa Krawczyka wykorzystano na proteście antyszczepionkowców w Poznaniu. Rodzina oburzona

fot. LT

Już w sobotę pisaliśmy o proteście organizowanym przez Stowarzyszenie Wiedzy o Szczepieniach "STOP NOP". Takie akcje zorganizowano w wielu miastach na terenie Polski, także w Poznaniu. Uczestnicy m.in. nieśli ze sobą trumny z napisami "ofiara szczepionki", a także transparenty ze zdjęciami i danymi osób zmarłych rzekomo po przyjęciu szczepionki. Na transparentach można było zobaczyć "zwyczajnych" mieszkańców (niektórzy byli podpisani tylko imieniem), ale też nie zabrakło osób znanych, które zmarły w ostatnich miesiącach. Wsród nich pojawił się np. znany tancerz Żora Korolyov, który zdaniem przeciwników obowiązkowych szczepień przeciw Covid-19 zmarł po przyjęciu szczepionki. Z tego samego powodu miały umrzeć dziennikarki znanej ogólnopolskiej rozgłośni i znanego polskiego dziennika. Oficjalnych danych na temat ich śmierci jednak nie podano, co dla wielu oznacza otwarte pole do snucia teorii spiskowych.

Jesteś zdolnym fryzjerem? Dołącz do Zespołu Wonderland! Zadzwoń do nas: Salon Poznań tel. 607 608 867, Salon Swarzędz tel. 512 526 525 lub napisz [email protected]
REKLAMA

Na jednym z transparentów znalazł się także wizerunek Krzysztofa Krawczyka. W poniedziałek oświadczenie w tej sprawie mają wydać żona zmarłego artysty Ewa i jego wieloletni menedżer Andrzej Kosmala.

Gazecie Wyborczej udało się dotrzeć do żony Krawczyka i menedżera. Wyznali, że są oburzeni wykorzystaniem wizerunku muzyka. Jak podkreślają, Krzysztof zmarł po długiej chorobie i jego śmierć nie miała nic wspólnego ze szczepieniami. - Wrogów szczepionek uważał za oszołomów i dzisiaj wykorzystywanie jego wizerunku w walce ze szczepionkami jest wyjątkowo podłe - przyznała Ewa Krawczyk w oświadczeniu przesłanym GW.

Tymczasem stowarzyszenie STOP NOP zapowiada, że co tydzień odbywać się będą podobne "spacerki" w miastach na terenie całego kraju. - Tym samym rozpoczynamy serię "spacerków" w każdą sobotę lub niedzielę w całej Polsce zaczynając je od "godziny W" - oddolnej akcji nazwanej "buntem motyli" - informuje stowarzyszenie.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
7℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
7.35 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro