Reklama
Reklama

Mandaty za przeciążenie również po nowemu. "Zdziwienie na twarzach szoferów pojawiło się, gdy zobaczyli kwoty"

fot. WITD Poznań

Kierowcy sześciu busów będą musieli zapłacić w sumie 4,7 tys. zł za przeładowanie swoich pojazdów do 3,5 t.

Pod jednym z wiaduktów we Wrześni patrole wystawili inspektorzy z Gniezna. Sprawdzali dopuszczalną masę całkowitą pojazdów do 3,5 t już zgodnie z nowymi przepisami, które obowiązują od 1 stycznia.

Jesteś zdolnym fryzjerem? Dołącz do Zespołu Wonderland! Zadzwoń do nas: Salon Poznań tel. 607 608 867, Salon Swarzędz tel. 512 526 525 lub napisz [email protected]
REKLAMA

Mandaty karne są wyższe, mogą sięgnąć nawet 3 tys. zł, ale kierowcy chyba jeszcze nie przejęli się nimi zbytnio, bo aż sześć busów podczas kontroli wagowej 14 stycznia było przeładowanych - informują inspektorzy WITD w Poznaniu. Zdziwienie na twarzach szoferów pojawiło się dopiero wtedy, gdy zobaczyli kwoty wypisane na mandatach od wielkopolskich inspektorów. Najcięższy bus ważył 5,0 t i w tym przypadku mandat wyniósł 1,5 tys. zł. Pozostałe ważyły odpowiednio: 4,5 t - 1 tys. zł mandatu, dwa busy po 4,3 t - po 800 zł mandatu i dwa po 3,8 t - po 300 zł mandatu - dodają.

Kierowcy, którzy umieścili na swoich pojazdach ładunki powodujące przekroczenie ich dopuszczalnej masy całkowite, łącznie muszą zapłacić 4,7 tys. zł.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
7℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
7.60 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro