Reklama
Reklama

Zmieniły się stawki mandatów za parkowanie na "kopertach". Policjanci przeprowadzili kontrole w Poznaniu

fot. KMP Poznań / FB

Nowy taryfikator mandatów, obowiązujący od 1 stycznia br. podnosi mandat za parkowanie na "kopercie" przez osobę do tego nieuprawnioną z 500 zł do 800 zł. Jak informują funkcjonariusze, nie zmieniła się liczba punktów karnych, które można otrzymać za to wykroczenie, czyli 5 pkt. W przypadku posługiwania się kartą parkingową przez osobę do tego nieuprawnioną wcześniej mandat wynosił 300 zł, od 1 stycznia - 400 zł.

Jesteś zdolnym fryzjerem? Dołącz do Zespołu Wonderland! Zadzwoń do nas: Salon Poznań tel. 607 608 867, Salon Swarzędz tel. 512 526 525 lub napisz [email protected]
REKLAMA

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego przyjrzeli się temu, jak wygląda sytuacja z parkowaniem na miejscach przeznaczonych dla pojazdów osób niepełnosprawnych. Sprawdzili oznakowanie i wymiary kilku miejsc znajdujących się przy jednostkach użyteczności publicznej oraz zweryfikowali karty parkingowe dla osób niepełnosprawnych w zaparkowanych pojazdach. - relacjonują poznańscy funkcjonariusze i dodają, że nikt nie dostał mandatu.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
7℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
10.31 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro