Reklama

O krok od tragedii pod Wolsztynem: na "czerwonym" wjechał na zebrę i niemal potrącił dziecko

fot. policja
fot. policja

Do zdarzenia doszło w grudniu, ale teraz policjanci skierowali do sądu wniosek o ukaranie kierowcy.

19 grudnia około 16.00 w Chobienicach na terenie powiatu wolsztyńskiego doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia. - Policjanci gromadząc materiał dowodowy ustalili, że tego dnia kierujący samochodem Hyundai Tucson 60-letni mieszkaniec gminy Babimost pomimo nadawanego dla jego kierunku jazdy sygnału czerwonego wjechał na oznakowane przejście, nie ustępując pierwszeństwa czworgu pieszym. Zdarzenie zarejestrowała działająca w tym miejscu kamera monitoringu. Na podstawie zabezpieczonego przez policjantów nagrania ustalono, że piesi mając zielone światło rozpoczęli przechodzenie na drugą stronę ulicy. Niestety w tym samym czasie na przejście wjechał kierowca auta osobowego jadący w kierunku Babimostu - wyjaśnia wolsztyńska policja.

Tylko refleks kobiety, która przechodziła przejście dla pieszych sprawił, że nie doszło do tragedii. Piesza powstrzymała bowiem idące przed nią dziecko, a kierowca odbił w lewo i w ostatniej chwili ominął pieszych.

- Po zajściu kierujący samochodem mężczyzna odjechał, jednak dzięki przekazanemu policjantom numerowi rejestracyjnemu możliwe było jego zidentyfikowanie. Kara z jaką musi się liczyć to grzywna do 5000 złotych. Sąd może zadecydować także o zatrzymaniu mężczyźnie uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi - dodaje.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest ostrzeżenie meteo dla całego województwa. Może być niebezpiecznie
22℃
12℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
25 km
Stan powietrza
PM2.5
4.04 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro