Reklama

2000 zł mandatu dla poznaniaka za niewskazanie, kto użytkował jego auto. Mercedes stał 3 dni na trasie S5 i utrudniał ruch

fot. policja
fot. policja

Pojazd stał na poboczu pod Kościanem i blokował przejazd pługosolarki.

To służby drogowe poinformowały policję o aucie stojącym na poboczu drogi ekspresowej w rejonie Kościana. Jak wskazywano, samochód utrudnia pracę pojazdom odpowiedzialnym za odśnieżanie dróg. Funkcjonariusze udali się na miejsce i na jezdni w kierunku Poznania znaleźli zaparkowanego na poboczu mercedesa GLC 200.

- W pojeździe uszkodzona była lewa przednia opona, co uniemożliwiało dalszą jazdę. Osoba, która użytkowała mercedesa, nie zadbała o prawidłowe oznakowanie uszkodzonego pojazdu, a mianowicie nie ustawiła trójkąta ostrzegawczego oraz nie włączyła świateł awaryjnych lub pozycyjnych - tłumaczą policjanci z Kościana.

Auto nie tylko nie miało trójkąta, ale też było zostawione w miejscu zabronionym, przy linii ciągłej, utrudniało ruch i stwarzało zagrożenie dla innych kierowców. Ustalono, że pojazd stał tam 3 dni.

- Policjanci skontaktowali się z właścicielem mercedesa, który nie wyraził woli zabrania pojazdu. Z uwagi na realne zagrożenie, które stwarzał samochód, względem innych użytkowników drogi, został odholowany na strzeżony parking policyjny. O wszystkim poinformowano właściciela, 55-letniego mieszkańca Poznania, który został wezwany do stawienia się na komendzie. Mężczyzna nie wskazał, wbrew obowiązkowi, komu został powierzony pojazd do użytkowania w czasie od 4 do 7 stycznia. W związku z tym został na niego nałożony mandat karny w wysokości 2000 zł. Z uwagi na to, iż Mercedes został zabezpieczony na policyjnym parkingu właściciel, aby odzyskać pojazd musi okazać się właściwymi dokumentami, wydawanymi przez Policję oraz pokryć koszty odholowania i postoju na parkingu strzeżonym - dodają.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest ostrzeżenie meteo dla całego województwa. Może być niebezpiecznie
24℃
13℃
Poziom opadów:
0.5 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
4.16 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro