Reklama

Firma wylewa ścieki na tereny zielone w okolicach os. Druskienicka? "Wody opadowe zalały kilkanaście pojazdów"

fot. Czytelniczka
fot. Czytelniczka

Na miejscu interweniowali strażnicy miejscy z Ekopatrolu.

Sprawę opisuje jedna z naszych Czytelniczek. Jak informuje jedna z firm nielegalnie wylewa ścieki na na tereny zielone przylegające do osiedla Druskienicka. 31 grudnia 2021 mieszkańcy po raz pierwszy zgłosili tę sytuację do Ekopatrolu. 5 stycznia 2022, przedsiębiorca ponownie wylewał ścieki na przyległą działkę - napisała.

O komentarz poprosiliśmy straż miejską. Funkcjonariusze przyznają, że interwencję w tym miejscu realizowali strażnicy Referatu Ekopatrol.

Funkcjonariusze zlustrowali wskazany teren i spotkali się z przedstawicielem firmy. W toku przeprowadzonych czynności wyjaśniających strażnicy ustalili, że firma ta odprowadza wody opadowe na nieużytki, gdyż od kilku lat jest pozbawiona dostępu do kanalizacji burzowej. Po wybudowaniu pobliskich bloków mieszkalnych dodatkowo nastąpiła zmiana rzeźby sąsiedniego terenu, co powoduje spływ wód opadowych na teren firmy i ich gromadzenie się w naturalnej niecce. Sytuacja ta z roku na rok ulega pogorszeniu - informuje Przemysław Piwecki, rzecznik straży miejskiej.

Kierownictwo firmy od dwóch lat wyjaśnia sprawę z pracownikami ZDM i UMP. Jak do tej pory bez rezultatu. Ponieważ doszło do zalania kilkunastu pojazdów postanowiono prowizorycznie odprowadzać nadmiar gromadzących się wód opadowych na przyległe nieużytki. Informacja o zaistniałej sytuacji zostanie przekazana do Wydziału Kształtowania i Ochrony Środowiska UMP - dodaje.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Część ostrzeżeń dla Wielkopolski odwołano!
22℃
13℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
8.78 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro