Reklama

Na terenie Poznania powstaje coraz więcej miejsc z psią infrastrukturą "Nie oznacza to jednak, że właściciele nie muszą się niczym przejmować"

fot. ZZM Poznań
fot. ZZM Poznań

Coraz więcej miast organizuje specjalnie wydzielone miejsca dla czworonogów. W samym Poznaniu jest 28 takich miejsc, i to zarówno ogrodzonych, jak i nieogrodzonych.

W takich miejscach psy mogą korzystać z psich zabaw do woli, nie oznacza to jednak, że właściciele nie muszą się niczym przejmować. Na psich wybiegach również obowiązują zasady - przypominają przedstawiciele ZZM.

Za dwa tygodnie wakacje. Nie macie jeszcze planów na spędzenie wolnego czasu z rodziną, znajomymi czy na urlop w pojedynkę? Lotnisko Poznań-Ławica proponuje Palermo lub Malagę na letni oddech od codzienności!
REKLAMA

Na terenie specjalnych wybiegów, psy mogą przebywać bez kagańców. Wyjątkiem są psy ras uznawanych za agresywne, ich mieszańce oraz inne zagrażające otoczeniu, które przebywając na terenie wybiegu, muszą mieć założony kaganiec, a zwolnione z uwięzi mogą zostać tylko w przypadku, kiedy na jego terenie nie przebywają jednocześnie bez uwięzi psy innych właścicieli. Bez smyczy można puszczać psa tylko w sytuacji, gdy właściciel lub opiekun ma możliwość sprawowania kontroli nad zachowaniem zwierzęcia, a sama obecność psa bez uwięzi nie będzie powodowała uciążliwości dla otoczenia - informują przedstawiciele Zarządu Zieleni Miejskiej.

Przed wejściem na wybieg warto poobserwować, co się na nim dzieje. Warto też zastanowić się jak nasz pupil reaguje na inne zwierzęta. Zawsze należy reagować jeśli pies jest zbyt natarczywy w stosunku do innych lub gdy sam jest męczony.

Ważne jest również to, by zapewnić psom bezpieczną przestrzeń do biegania. Nie należy wprowadzać na wybieg wózków dziecięcych, rowerów, krzeseł itp. Przede wszystkim trzeba pamiętać o tym, że pies to zwierzę i nie zawsze jesteśmy w stanie przewidzieć jego reakcji - informują urzędnicy ZZM.

Ważne informacje dla właścicieli czworonogów oraz poznańską listę wybiegów dla psów znajdziemy tutaj.Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
9℃
Poziom opadów:
3 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
5.64 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro