Reklama
Reklama

20 tysięcy złotych za kurs jazdy czołgiem

13 osób rozpoczęło 4 lutego kurs jazdy czołgiem. Koszt jednego szkolenia wynosi 20 tysięcy złotych, przede wszystkim ze względu na koszt paliwa. Czołg zużywa 400 litrów paliwa na każde 100 kilometrów i 30 litrów przy starcie.

Kursanci są uczniami Szkoły Podoficerskiej Wojsk Lądowych i podczas szkolenia nie jeżdżą czołgami z pełnym wyposażeniem. Są to symulatory, które zamiast tradycyjnej wieży posiadają kabinę, w której znajduje się instruktor.

Cała procedura wygląda podobnie, jak kurs jazdy samochodem. Instruktor informuje prowadzącego czołg, gdzie ma jechać. Wszystko odbywa się pod jego czujnym okiem. Jeśli kierowca popełni błąd - opiekun może go skorygować.

Droga na poligon pod Radojewem jest wyboista, dosłownie i w przenośni. Uczniowie, którzy chcieli rozpocząć kurs 4 lutego, musieli najpierw przez prawie pół roku zdobywać wiedzę w szkole w Poznaniu.

W trakcie kursu uczniowie muszą się zmierzyć z wieloma przeszkodami. Między innymi omijają specjalnie ustawione tyczki, wjeżdżają na mostek i... uczą się zachowywać równowagę.

Uczniowie nie muszą płacić za kurs. Jeśli jednak zdarzy się, że kursant zostanie wydalony ze szkoły np. za słabe wyniki w nauce - będzie musiał pokryć koszty szkolenia. Gdy natomiast przejdzie przez kurs i zostanie w szkolnych murach - może liczyć zarobki w wysokości ok 2500 zł miesięcznie.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-1℃
-6℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
31.18 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro