Reklama
Reklama

Kończy się ważność identyfikatorów parkingowych na Wildzie i Łazarzu. "Mieszkańcom przysługuje rekompensata"

Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. ZDM
Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. ZDM

Identyfikatory mieszkańca strefy płatnego parkowania można kupić z wyprzedzeniem. Przypominamy, że rekompensata za niedogodności przysługuje mieszkańcom, którzy zakupili identyfikatory parkingowe, a nie mogli z nich w pełni korzystać.

Z końcem stycznia upływa termin ważności identyfikatorów parkingowych zakupionych przez mieszkańców Wildy i Łazarza na 12 miesięcy, które obowiązywały od 1 lutego ubiegłego roku.

Zachęcamy do odwiedzania kas ZDM przy ul. Wilczak 17 i Pułaskiego 9, a także zakupu e-identyfikatorów przez internet - bez wychodzenia w domu. Niezależnie od wybranej formy, zakupu można dokonać nawet 90 dni przed wnioskowaną datą ważności identyfikatora - informuje Agata Kaniewska, rzecznik ZDM.

Przypominamy, że przy zakupie identyfikatora należy okazać dokument tożsamości, dowód rejestracyjny pojazdu, oryginał pierwszej strony PIT-u za poprzedni rok (UWAGA! do końca kwietnia honorowany jest również PIT za 2020 r. z uwagi na trwający czas rozliczania podatków). Jeśli auto jest służbowe, w leasingu lub na kredyt należy przedstawić dodatkowo dokumenty potwierdzające prawo do pojazdu. Bez tych dokumentów zakup będzie niemożliwy - dodaje.

Od października ubiegłego roku mieszkańcy mogą kupować również e-identyfikator online. Jest on jednak przeznaczony tylko dla kierowców, którzy są właścicielami lub współwłaścicielami samochodu i którzy są wpisani w dowodach rejestracyjnych pojazdów. E-identyfikator można kupić z 90-dniowym wyprzedzeniem, ale nie później niż na 14 dni przed datą, od której ma zacząć obowiązywać.

Przypominamy jednocześnie, że mieszkańcom Łazarza i Wildy przysługuje rekompensata za okres, kiedy kupili identyfikatory parkingowe, ale SPP nie funkcjonowała na wszystkich docelowych ulicach. Rekompensata jest naliczana przy dokonywaniu opłaty za zakup kolejnego identyfikatora - dodaje rzeczniczka.

Kasy Strefy Płatnego Parkowania czynne są:
Wilczak 17: pon. od 8:00 do 17:30, wt. - czw. od 8:00 do 15:30 i pt. od 8:00 do 15:00,
Pułaskiego 9: pon. od 8:00 do 17:30, wt. - pt. od 8:00 do 15:30.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

15℃
9℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
5.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro