Reklama
Reklama

Absurdalna sytuacja pod Złotowem. W kalendarzu gminnym pojawił się kościół pod wezwaniem rapera. Bo ktoś zmienił nazwę w Google Maps

fot. Google Maps
fot. Google Maps

Niewinny internetowy dowcip przeniknął do realnego świata.

Jak opisuje portal spidersweb.pl, w sieci zaczęły krążyć memy ze zdjęciami gminnego kalendarza przygotowanego przez Urząd Gminy w Lipce. Kalendarz przetłumaczono na trzy języki, a znalazła się w nim nietypowa nazwa jednego z kościołów. Konkretnie kościoła z miejscowości Łąkie.

W rzeczywistości jest to kościół pod wezwaniem Bożego Miłosierdzia. Ale nieznany dowcipniś na Google Maps zmienił jego nazwę na... kościół pw. Bedoesa SBM. Bedoes to polski raper, a SBM to jego wytwórnia.

Takie sytuacje się zdarzają. Na naszym portalu pisaliśmy kilka razy o zmianach nazw w Google Maps znanych poznańskich parków czy skwerów. Rzadko jednak niegroźny internetowy dowcip przenika do realnego świata, jak w tym przypadku. Urzędnicy przygotowujący kalendarz posiłkowali się jedynie Google Maps w trakcie poszukiwania nazw obiektów i tym samym zawarli nieprawidłową nazwę kościoła wywołując spore zainteresowanie mediów w całym kraju.

Na Google Maps nazwa kościoła została już zmieniona na prawidłową. Wciąż jednak wpisując w wyszukiwarce "kościół pw. Bedoesa" zostaniemy przekierowani do świątyni w miejscowości Łąkie...

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Znowu ostrzeżenie meteo dla regionu
22℃
13℃
Poziom opadów:
4.9 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
13.78 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro