Reklama
Reklama

Oszustwo na choince? Zapłacił jak za ukorzenioną, wyrzucił ściętą

fot. Czytelnik
fot. Czytelnik

Podlewał ją a mimo to usychała i opadały igły. Był zaskoczony, gdy okazało się, co jest tego przyczyną.

Pan Ryszard zwrócił się do nas z apelem o oszustwach na choince.

Posiadasz na swojej nieruchomości wyroby zawierające azbest? Pozbądź się problemu - złóż wniosek do 30.04.2024 r. Miasto Poznań pokrywa 100% kosztów związanych z likwidacją wyrobów azbestowych.
REKLAMA

W dniu 18 grudnia 2021r zakupiłem choinkę ukorzenioną, w doniczce z ziemią, zawiniętą w worek foliowy. Za choinkę zapłaciłem 30zł, więcej aniżeli za ściętą nad ziemią. Choinkę, wraz z zakupioną donicą z ziemią, wstawiłem w domu w większą donicę ozdobną, podlałem. Po ubraniu, odtajaniu ziemi w donicy, choinka się wywróciła wraz z podłączonym oświetleniem. Na szczęście - nic się nie zapaliło, zbiło się kilka bombek. Choinkę przywiązałem do karnisza, ponownie podlałem. Po paru dniach zaczęła gubić igliwie a już dzisiaj, czyli 03 stycznia, pomimo systematycznego podlewania, zmuszony byłem choinkę rozebrać. Wyniosłem z donicą do ogrodu, wykopałem dołek z zamiarem posadzenia drzewka, a tutaj...proszę zobaczyć na zdjęciu. Choinkę zakupiłem na placu, na stoisku przy ścianie marketu w Kole. Czy aż tak można oszukiwać? Chciałem aby dzieci i wnuki mogły dłużej cieszyć się świątecznym nastrojem. Zapłaciłem za drzewko ukorzenione a nie ścięte. Zamierzałem posadzić i wykorzystać w roku następnym. Chciałbym ostrzec wszystkich przed tak nieuczciwym sprzedawcą.

Pan Ryszard zaapelował do ludzi, aby na przyszły rok uważali i nie dali nabić się w przysłowiową "butelkę", a przy zakupie choinki sprawdzili, czy drzewko faktycznie jest ukorzenione.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Uderzenie ciepła. Mamy wiosnę w lutym!
10℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
39.32 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro