Reklama
Reklama

Słoniarnia gotowa, ale słoni brak

Do poznańskiego ZOO miało trafić pięć samic z Republiki Południowej Afryki. Niestety organizacja, która miała sprowadzić słonice do Poznania, wycofała się z wcześniej umowy. To nie koniec problemów - firma nie chce wypłacić poznańskiemu ZOO zadośćuczynienia. Nowowybudowany obiekt wciąż czeka na pierwszych lokatorów.

Prace budowlane na terenie nowego pawilonu zakończono ponad pół roku temu - w sierpniu. Jako pierwsze do nowego lokum miały trafić młode samice z RPA. Następnie miał do nich dołączyć samiec z Węgier.

Niestety rząd RPA wycofał się z negocjacji, gdyż prawo zabrania odłowówi wywozu zwierząt z kraju. Poznańskiego Nowe ZOO musi teraz znaleźć inny sposób na sprowadzenie samicdo nowoczesnej słoniarni.

Prawdopodobnie słonie przyjadą do nas z innych ogrodów zoologicznych z Polski. Wiążą się z tym jednak problemy i komplikacje. Zwierzęta muszą przybyć do nowego pawilonu szybko, by miały czas nadostosowanie siędo nowych warunków życia.

Jeśli uda się sprowadzić słonie do pawilonu w najbliższym czasie - słonie mogłyby rozpocząć sezon już w maju. Najprawdopodobniej do ZOO trafią najpierw 2 słanice, a następnie do Poznania dolecą kolejne zwierzęta. Będą pochodzić z Afryki, ale nie z RPA.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Wiatr zrywa dachy w Wielkopolsce. Strażacy odebrali już ponad 140 zgłoszeń
24℃
14℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
23.08 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro