Reklama
Reklama

Ulica na Junikowie zostanie przebudowana

fot. ZDM

Będzie to jedna z pierwszych ulic w mieście przebudowanych w 2022 roku.

Ulica Srebrna zostanie poszerzona, pojawi się na niej nowy chodnik, powstaną odwodnienie i zjazdy do posesji. Umowę z wykonawcą prac podpisano 23 grudnia. Prace pomiędzy Ścinawską i Grotkowską rozpoczną się po zakończeniu okresu zimowego. Będą trwać maksymalnie 80 dni.

Przedłużanie rzęs jest bez sensu. W maju Laminacja + lifting + botox rzęs -20% od ceny regularnej tylko w salonach Wonderland. Zadzwoń: Salon Poznań tel. 607 608 867, Salon Swarzędz tel. 512 526 525 lub zarezerwuj: Wonderland.pl
REKLAMA

- Jezdnia ul. Srebrnej będzie wykonana z betonu asfaltowego i zostanie poszerzona do 6 metrów. Po prawej (południowej) stronie powstanie chodnik o szerokości 2 metrów, ułożony z płyt betonowych 50x50 cm. Przecinające go zjazdy na prywatne posesje będą zbudowane z kostki betonowej. Do odwodnienia ulicy posłużą ścieki z kostki betonowej, ułożone po obu stronach jezdni, którymi woda spływać będzie do kanalizacji deszczowej. Przebudowane będzie również skrzyżowanie z ul. Grotkowską. Stanie się ono skrzyżowaniem wyniesionym, co wpłynie na poprawę bezpieczeństwa w tym miejscu (sąsiadującym ze Szkołą Podstawową nr 54) - podaje Zarząd Dróg Miejskich.

Koszt inwestycji to 600 tysięcy złotych.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
9℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
11.05 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro