Od początku roku dwa poznańskie szpitale będą funkcjonowały jako jeden
Jak informuje Radio Poznań dojdzie do fuzji dwóch szpitali - Heliodora Święcickiego i Przemienienia Pańskiego.
Obecny szpital im. Przemienienia Pańskiego stanie się filią szpitala im. Heliodora Święcickiego, jest to duża zmiana, w perspektywie mamy budowę nowego centralnego szpitala klinicznego, na tyłach szpitala Przybyszewskiego, stąd racją jest to, że te szpitale są łączone, natomiast jest żal, że znika nazwa tradycyjnego szpitala, 199 lat, rok zabrakło do funkcjonowania 200-letniego szpitala klinicznego Przemienienia Pańskiego, kiedyś przez pewien czas nazywany szpitalem Pawłowa - mówi w rozmowie z radiem doktor Szczepan Cofta, Naczelny Lekarz Szpitala im. Przemienienia Pańskiego. Tradycja wywodzi się od Karola Marcinkowskiego, będziemy robić wszystko, aby tę tradycję uratować - dodaje.


Najpopularniejsze komentarze