Reklama
Reklama

Wolsztyńska młodzież chce uhonorować pamięć bohaterów Powstania Wielkopolskiego.

Zdjęcie ilustracyjne. | fot. pixabay.com/ StockSnap

Wykorzystają do tego między innymi zmysł powonienia, by uczestnicy "poczuli magię wolności".

Młodzież wolsztyńska wraz z urzędnikami Starostwa Powiatowego w Wolsztynie i studentami Collegium Humanum w Poznaniu organizuje obchody Narodowego Dnia Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego. W ramach inicjatywy organizują również kampanię społeczną o nazwie "Poczuj magię wolności".

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Letnie staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania Do 3 lipca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

Intencją starosty Jacka Skrobisza jest uhonorowanie pamięci o bohaterskich powstańcach z terenu Wielkopolski. Kampania będzie miała formę gry edukacyjnej. Zakłada ona podążanie obywatela za wiedzą o powstaniu w świecie realnym i wirtualnym. Nazwa "Poczuj magię wolności" odnosi się do zapachu, jako ważnego nośnika pamięci. W powiecie wolsztyńskim zostanie rozmieszczonych 10 dyfuzorów rozpylających zapach, mający w zamierzeniu kojarzyć się z Powstaniem Wielkopolskim. Oprócz na terenie powiatu wolsztyńskiego zostaną rozwieszone plakaty z kodem QR przekierowującym obywatela na stronę www.poczujmagiewolnosci.pl, na której będą publikowane kolejne części specjalnego audobooka o bohaterach powstania.

- Nasze pokolenie potrzebuje autorytetów i bohaterów. Znaleźliśmy ich wspólnie przygotowując się do kampanii. Staraliśmy się zbudować kampanię od młodych ludzi dla młodych ludzi duchem i ciałem. Kampania to projekt zaliczeniowy z marketingu u dra Filipa Szymczaka. Początkowo podchodziliśmy do tego projektu sceptycznie, ale z czasem okazało się to ciekawym doświadczeniem. Czujemy, że uczestniczymy w czymś wielkim wykorzystując jednocześnie zdobyte umiejętności w szczytnym celu. Tak właśnie wyobrażamy sobie uhonorowanie ludzi, dzięki którym jesteśmy wolnymi Polakami. Chcielibyśmy podziękować Starości Skrobiszowi za otwartość i pracownikom urzędu powiatowego za pomoc w realizacji naszej części kampanii- dodają studenci Collegium Humanum z kierunku Zarządzanie.


Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

29℃
16℃
Poziom opadów:
1 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
10.46 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro