Reklama
Reklama

Konarzewo: pies zagryzł psa i pogryzł 8-latkę. Zdaniem mieszkańców, od dawna terroryzuje okolicę

Zdjęcie ilustracyjne | fot. 12019 / pixabay.com
Zdjęcie ilustracyjne | fot. 12019 / pixabay.com

Do zdarzenia doszło w sobotę.

- Temat dotyczy miejscowości Konarzewo pod Poznaniem, gdzie w ostatnią sobotę pies/psy zagryzły psa oraz pogryzły 8-letnia dziewczynkę. Sprawa ciągnie się 2 lata. Nie ma reakcji miejscowych władz oraz policji - napisał do nas Czytelnik. Z jego relacji wynika, że nieszczepione psy zaatakowały dziewczynkę z psem i wyrwały jej zwierzę ze smyczy, a następnie zagryzły psa. Problem ma występować od kilku lat, a mieszkańcy są bezradni.

Skontaktowaliśmy się w tej sprawie z policją. - Potwierdzam, że w weekend dostaliśmy zgłoszenie o pogryzieniu dziecka i zagryzieniu psa przez innego psa w typie owczarka niemieckiego - mówi Iwona Liszczyńska z policji. - Zajmujemy się tą sprawą - dodaje.

Okazuje się, że policja już wcześniej zajmowała się sprawą psów pozostawianych bez nadzoru przez właściciela. - Jedno ze zgłoszeń mieliśmy w ubiegłym roku, wówczas skierowano do sądu wniosek o ukaranie właściciela. W ostatnich tygodniach także interweniowaliśmy na miejscu, postępowanie jest w toku, ale już wiadomo, że i w tej sprawie skierujemy do sądu wniosek o ukaranie - tłumaczy.

Dokładnie tak samo będzie w przypadku zdarzenia z weekendu. - Właściciel psów za każdym razem odpowiada za niezachowanie ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia, za co grozi kara grzywny - kończy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kiedy w końcu zrobi się cieplej? Mamy dobre wiadomości!
7℃
-2℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
25.25 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro