Reklama
Reklama

Rzecznik Departamentu Stanu USA namawia Prezydenta Andrzeja Dudę do zablokowania ustawy Lex TVN

Protest w obronie wolnych mediów. | fot. Przemysław Łukaszyk

Ned Prince nie chciał odpowiedzieć na pytanie, jak będą wyglądały stosunki polsko-amerykańskie, gdy lex TVN wejdzie w życie.

Jak podaje RMF FM, Rzecznik Departamentu Stanu Ned Prince podczas konferencji prasowej wyraźnie zaznaczył, że w ustawie lex TVN nie chodzi jedynie o jedną amerykańską firmę, ale o wolność mediów.

Jesteś zdolnym fryzjerem? Dołącz do Zespołu Wonderland! Zadzwoń do nas: Salon Poznań tel. 607 608 867, Salon Swarzędz tel. 512 526 525 lub napisz [email protected]
REKLAMA

Tu chodzi o przestrzeń medialną w Polsce, która - jeśli ta ustawa wejdzie w życie w obecnej formie - obawiamy się, że rażąco ją naruszy i nie chcemy tego widzieć - odpowiedział Ned Prince dziennikarzowi TVN.

W dalszej części konferencji namawiał Prezydenta Andrzeja Dudę do potrzymania jego wcześniejszych wypowiedzi na temat wolności słowa, a tym samym do odrzucanie ustawy lex TVN.

O piątkowym zebraniu komisji sejmowej, która odrzuciła uchwały Senatu pisaliśmy tutaj Senat chciał, żeby lex TVN nie weszło w życie. Ustawa za sprawą komisji trafi na biurko Prezydenta Andrzeja Dudy i to on ma zadecydować, czy wejdzie w życie.

Rzecznik Departamentu Stanu zapytany o to, jak ustawa wcielona w życie wpłynęłaby na stosunki polsko-amerykańskie, odmówił odpowiedzi. Jak podaje RMF FM Prince jedynie podkreślił, że nie sądzi aby było pomocne rozważanie hipotetyczne sytuacji dlatego że ma nadzieję, iż zostanie ona tylko hipotetyczna.

W piątek podobne zdanie na temat polskiej ustawy wyraziła zastępczyni Price'a - Jalina Porter, zaś nowy list w sprawie opublikowali senatorowie z komisji spraw zagranicznych Senatu, demokratka Jeanne Shaheen i republikanin Jim Risch - poinformowało Radio RMF FM.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

21℃
10℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
20 km
Stan powietrza
PM2.5
9.51 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro